Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Znowu z radą mu nie wyszło. Po raz ósmy prezydent chciał przekonać opozycję do swego pomysłu na wywóz śmieci

28.04.2021 16:44 | 8 komentarzy | ma.w

Od października 2020 roku, na każdej sesji rady miasta w Raciborzu pojawia się temat wyłączenia z miejskiego systemu gospodarki odpadami tzw. nieruchomości niezamieszkałych (w uproszczeniu: marketów i firm). Na kwietniowym posiedzeniu Dariusz Polowy podjął kolejną próbę, ale znów nieskuteczną. Być może temat zostanie rozstrzygnięty w maju, bo głosy w opozycji są podzielone.

Znowu z radą mu nie wyszło. Po raz ósmy prezydent chciał przekonać opozycję do swego pomysłu na wywóz śmieci
Mirosław Lenk, Anna Ronin i Dariusz Polowy - radni Raciborza, którym nie po drodze jest w kwestii przyszłości gospodarki odpadami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bliższy poparcia pomysłu Polowego jest Mirosław Lenk (Razem dla Raciborza), do którego trafia część argumentów włodarza. Zamierza przedyskutować temat w gronie przedsiębiorców. - Rozmawialiśmy już o tym w komisji budżetowej, gdzie przyszli prezesi Raciborskiej Izby Gospodarczej. Chciałbym jeszcze spotkania z szerszym udziałem przedsiębiorców. Warto to zrobić, żeby temat był dla nich zrozumiały, a radni mieli jasne postrzeganie - zapowiedział M. Lenk. Spotkanie ma mieć charakter otwarty. - Żeby wszystko sobie wzajemnie wyjaśnić - podkreślił.

Z uwagi na to proponowane spotkanie, Lenk zgłosił wniosek, aby odsunąć decyzję na temat odbioru śmieci na później.

Z byłym prezydentem w polemikę weszła radna Anna Ronin (niezależna). Była ciekawa ile czasu Lenk potrzebuje na kolejne konsultacje w sprawie wywozu śmieci z nieruchomości niezamieszkałych. - A jak w wyniku tych rozmów dojdzie do sytuacji, że żadna ze stron nie będzie w pełni przekonana, że zdania się podzielą pół na pół? Kto wtedy zdecyduje, co należy zrobić?- dociekała Ronin.

Lenk zapowiedział, że chciałby spór o śmieci rozstrzygnąć do następnej sesji. Nie poparł go jednak Marian Czerner przewodniczący rady. - Niczego nie zakładamy - skwitował. Radny Lenk przyznał, że sam nie ma samodzielnej inicjatywy, bo decyduje większość radnych.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Marian Czerner

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.