Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Ty też szukasz lodów "Ekipy" w regionie? O co chodzi w tej akcji? "Papierki wartościowe"

27.04.2021 13:00 | 7 komentarzy | ska

Internet w ostatnich tygodniach zalewają pytania młodszych internautów, szczególnie z pokolenia "Z": gdzie można znaleźć lody "Ekipa". Wyjaśniamy o co chodzi w tej akcji i podpowiadamy, jakie sklepy włączyły do sprzedaży poszukiwany rarytas. 

Ty też szukasz lodów "Ekipy" w regionie? O co chodzi w tej akcji? "Papierki wartościowe"
Opakowania lodów "Ekipa" stały się ogólnopolskim fenomenem. fot. Facebook/Lody Koral
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fenomen lodów "Ekipa" wypuszczonych kilka tygodni temu przez firmę Koral zaskoczył chyba nawet samych producentów. - Naszym celem jest to, aby lody Ekipa były dostępne w każdym sklepie i dużym i małym, dlatego wszystkie nasze maszyny pracują na pełnych obrotach - informują na fanpage Lody Koral. 

Promocja przez znane twarze

Zainteresowanie lodami "Ekipa" wiąże się z ich genezą, bo powstały we współpracy z Ekipą, czyli grupą najpopularniejszych polskich youtuberów. Oni właśnie firmują lody swoim logo, przez co dzieci i młodzież tak bardzo interesują się smakołykami. 

Lody jak lody

Pod kątem smaku wspomniane lody mogą wpaść w gusta niejednego łasucha, bo stworzone są one z sorbetu truskawkowego lub cytrynowego w specjalnej polewie o smaku gumy balonowej. Dodatkowego efektu smakowego dodaje strzelający cukier. Dla jednych wspomniana polewa jest niezwykle kusząca, inni zaś krytykują smak lodów właśnie z powodu polewy. Wielu jednak podkreśla, że smak produktu nie odbiega od innych lodów. O gustach jednak nie dyskutujmy, a o tym, co sprawia, że te niepozorne lody stały się tak popularne, że organizowane są nawet akcje poszukiwawcze w sklepach naszego regionu, tak w Wodzisławiu Śląskim, Żorach czy Rybniku.

Papierki wartościowe za tysiące złotych

Okazuje się, że samo opakowanie loda może stać się żyłą złota, choć wraz z każdym kolejnym nakładem produktu po prostu pojawia się ich coraz więcej. Kiedy jednak lody pojawiły się na rynku, ich ilość była na tyle mała, że konsumenci postanowili wystawiać papierki na sprzedaż jako przedmioty kolekcjonerskie. Co ciekawe kupowali je m.in. sami członkowie wspomnianej "Ekipy", czyli popularni youtuberzy, za... uwaga... nawet kilka tys. złotych! 

Sprawdziliśmy w najpopularniejszym serwisie aukcyjnym, gdzie obecnie znaleźć można bardzo wiele ogłoszeń z kolekcjonerskimi papierkami lodów "Ekipa" z kategorii "przedmioty używane". Kwoty robią wrażenie. Wydawać by się mogło, że wartość papierków jest sztucznie nadmuchana przez sprzedających, ale nie brakuje aukcji z realnymi licytującymi. Znaleźć można na przykład aukcję 10 opakowań, które już osiągnęły wartość ponad 100 tys. zł przy czterech osobach licytujących. Na innej aukcji 2 papierki za 111 tys. zł, na kolejnej jeden, ale przecież "wyjątkowy" jak pisze sprzedawca za ponad 56 tys. zł. "To papierki wartościowe, dla kolekcjonerów są prawdziwą gratką" - pisze jeden ze sprzedawców. 

Zaskoczenie dla producenta

W związku z dochodzącymi nas informacjami rynkowymi w sprawie rozpiętości cen oraz różnego rodzaju akcji sprzedażowych dotyczących lodów „Ekipa”, chciałbym jednoznacznie oraz oficjalnie zakomunikować, że firma Koral od samego początku wprowadzenia tego produktu na rynek (początek marca br.) jasno określiła tzw. sugerowaną cenę sprzedaży na poziomie 2,00 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za sztukę za ostatnio wprowadzony, nowy wariant XL o powiększonej pojemności 65 ml. Wszelkie ceny jakie konsument spotyka w punktach sprzedaży są niezależnie i autonomicznie ustalane przez ich właścicieli czy też kierownictwo, a sama firma Koral nie ma na ten fakt już żadnego wpływu - informuje Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL Koral w specjalnym oświadczeniu.  - Faktem jest, że spektakularny sukces lodów „Ekipa” przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i póki co występuje wszechobecny deficyt tego produktu na rynku - dodaje dyrektor generalny. 

Już idziesz szukać?

Warto dodać, że poszukiwane przez wielu lody od kilku dni oferują popularne sieciówki: Lidl i Biedronka, których liczne punkty znajdują się na terenie miast Subregionu Zachodniego woj. Śląskiego. Być może tam warto zajrzeć w poszukiwaniu najbardziej pożądanych lodów tej wiosny.