Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Pol'and'Rock w nowym miejscu. Czy będziecie tęsknić za Kostrzynem?

27.04.2021 09:10 | 0 komentarzy | ż

Po szesnastu latach festiwal Pol\'and\'Rock (wcześniej Przystanek Woodstock) przenosi się z Kostrzyna nad Odrą do Makowic w województwie zachodniopomorskim.

Pol'and'Rock w nowym miejscu. Czy będziecie tęsknić za Kostrzynem?
Klimat Pol'and'Rock to przede wszystkim ludzie (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pol'and'Rock na lotnisku

Po rocznej przerwie (w 2020 r. festiwal został zrealizowany w podwarszawskim studiu telewizyjnym jako Najpiękniejsza Domówka Świata), Pol’and’Rock Festival wraca na łono natury. - Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście minionych lat stanowił Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach (gmina Płoty, województwo zachodniopomorskie) - informuje biuro prasowe festiwalu.

- Nie możemy się już doczekać odwiedzin uczestników Festiwalu, którzy charakteryzują się nie tylko kreatywnością, ale też dużym zaangażowaniem społecznym. To dla nas ważne, że właśnie takie postawy będziemy mogli promować w naszej lokalnej społeczności - mówi Radosław Mackiewicz, burmistrz Płotów.

Na miejscu i w Internecie

27. edycja festiwalu przyjmie formę hybrydową - dostępna będzie zarówno dla publiczności obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Ze względu na sytuację epidemiczną oraz konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia, w tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób - posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek, którzy będą partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Resztę kosztów organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.

Zrobimy wszystko, aby i nasi uczestnicy, i ich rodzice mogli się czuć spokojnie. Zaczynamy intensywną pracę nad formułą wydarzenia, jego dźwiękami i przy tym, co będzie się dziać na miejscu. Artyści są cały czas w pogotowiu, jednak nie wiemy jeszcze, czy w tych warunkach uda się zrealizować wszystkie zaplanowane występy

- mówi Jurek Owsiak

- Pewne jest, że widzimy się w dniach 29-31 lipca i że tradycyjnie w czwartek o godz. 15.00 orkiestra zagra "Glory, Glory, Alleluja", a pan Roman Polański, ostatni zawiadowca stacji Żary, odgwiżdże start festiwalu - dodaje J. Owsiak.

Wiele miejsc, jedna impreza

Pol’and’Rock Festival w wydaniu plenerowym odbywał się już w kilku lokalizacjach: Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim (1995 rok), Szczecinie - Dąbiu (1996 rok), Żarach (lata 1998-1999 i 2001-2003) oraz Kostrzynie nad Odrą (od 2004 roku).

Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj podobne