Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Racibórz. Biblioteka uruchomiła usługę "Książka w paczkomacie". Jak można z niej skorzystać?

26.04.2021 11:51 | 0 komentarzy | d

– Wszystko po to, by wyjść naprzeciw nowym potrzebom czytelników – tłumaczy Dominika Karpińska z raciborskiej książnicy.

Racibórz. Biblioteka uruchomiła usługę "Książka w paczkomacie". Jak można z niej skorzystać?
Od teraz możesz zamówić książkę z wysyłką do paczkomatu. Usługa jest bezpłatna! fot. facebook.com/biblrac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paczkomaty są dostępne 24 godziny na dobę. Obecnie na terenie powiatu raciborskiego funkcjonuje ich dwadzieścia pięć.

– Dzięki temu niespodziewane nadgodziny lub inne komplikacje nie staną na drodze odbioru oczekiwanych książek – mówi Dominika Karpińska.

Usługa "Książka w paczkomacie" jest bezpłatna i skorzystać z niej mogą wszyscy czytelnicy biblioteki. Jednorazowo - do jednej paczki - można zamówić 5 egzemplarzy. Dostawę w paczkomacie realizują wszystkie filie i oddziały biblioteki.

Jak to działa?

  • Zamów książki przez katalog biblioteczny i skontaktuj się z biblioteką w sprawie wysyłki do paczkomatu. Do nadania paczki pracownicy będą potrzebować twojego maila i numer telefonu oraz numer wybranego paczkomatu.
  • Paczka zostanie dostarczona do wybranego przez czytelnika paczkomatu firmy InPost sp. z o.o., na terenie Raciborza i powiatu raciborskiego.
  • Termin dostarczenia zbiorów do paczkomatu wynosi zazwyczaj do 3 dni roboczych od przygotowania zamówienia. O terminie odbioru paczki z paczkomatu powiadamia InPost e-mailem/sms-em.
  • Zwroty zbiorów wypożyczonych i dostarczonych do paczkomatów przyjmowane są wyłącznie w placówkach bibliotecznych (nie ma możliwości zwrotu zbiorów przez paczkomat).
  • Pełen regulamin usługi "Książki w paczkomacie" na stronie www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP Racibórz, oprac. (d)