Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Samborowicach najlepszą w Polsce. "Wyróżniają się na tle innych"

25.04.2021 14:52 | 0 komentarzy | mad

– To największy sukces, jaki odniosła nasza młodzieżowa drużyna – przekazują nam strażacy.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Samborowicach najlepszą w Polsce. "Wyróżniają się na tle innych"
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Samborowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po ogłoszeniu wyników XII konkursu na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna - "Najlepsi z Najlepszych" organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (ZG ZOSP RP), w Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowicach (gm. Pietrowice Wielkie) zapanowała radość. Powód? Jury jednogłośnie uhonorowało właśnie tę jednostkę, a tytuły najlepszych opiekunów otrzymali Michaela Pośpiech i Roman Pośpiech

Celem konkursu "Najlepsi z Najlepszych" jest wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach (kulturalnej, sportowej, społecznej, informacyjnej, itp.)

Na stronie internetowej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej podano:

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Samborowice to najbardziej aktywna i wyróżniającą się MDP w 2020 roku, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach.

– Drużyna podjęła wiele aktywności, również w zakresie działań promujących bezpieczeństwo w czasie pandemii, a działalność drużyny i opiekunów wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszonych drużyn – podkreślono w komunikacie ZG ZOSP RP.

Łącznie do konkursu zgłoszono 34 prace dokumentujące działalność MDP w 2020 r. z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Przypomnijmy, to kolejny sukces samborowickiej MDP. O ich zeszłorocznym udziale w konkursie "Najlepsi z Najlepszych" pisaliśmy TUTAJ.