Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

JAZZTRZĘBIE: Miłość, więź i zachwyt utrwalone na zdjęciach. Wystawa małżeństwa fotografów

23.04.2021 11:44 | 0 komentarzy | ska

Już za chwilę, dokładnie dzisiejszego wieczora 23 kwietnia Jastrzębie stanie się stolicą jazzu. Prócz koncertów w ramach festiwalu JAZZtrzębie można zobaczyć też wystawę fotografii. Jej otwarcie odbyło się 22 kwietnia w Parku Zdrojowym.

JAZZTRZĘBIE: Miłość, więź i zachwyt utrwalone na zdjęciach. Wystawa małżeństwa fotografów
Na jednym z prezentowanych zdjęć uwieczniony został pasjonat jazzu Wojciech Woch wraz z córką.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kwietniu i maju Jastrzębie-Zdrój zdominuje muzyka jazzowa. 22 kwietnia została otwarta druga wystawa, jaką stowarzyszenie „Niezależni” realizuje dzięki tegorocznej dotacji miasta. Tym razem można zobaczyć jazzUniesienie – fotografie wypełnione dźwiękiem - fotografie Anety i Macieja Kaników, wykonane podczas koncertów jazzowych. Tak jak poprzednia, wystawa jest dostępna na placu głównym Parku Zdrojowego, przed Domem Zdrojowym.

Emocje na fotografiach

Na fotografiach oprócz znanych muzyków jazzowych, którzy gościli w Jastrzębiu-Zdroju, uwieczniono również ich fanów - publiczność Festiwalu JAZZtrzębie. Część z osób, które zgodziły się zapozować do zdjęć, była obecna podczas otwarcia wystawy w Parku Zdrojowym. Ekspozycja na wolnym powietrzu będzie dostępna do 20 maja.

Relacje z JAZZtrzębie 2021

Festiwal JAZZtrzebie rozpoczyna się 23 kwietnia konferencją prasową o godz. 17.30 przed Domem Zdrojowym oraz koncertami online. Godz. 19:00 Irek Głyk Vibes Expression, a o godzinie 20:15 wystąpi Wolfgang Mutshpiel. Już teraz zapraszamy do oglądania wydarzeń zarówno na fanpage JAZZtrzębie na FAcebooku, na portalu miejskim oraz w naszym portalu Nowiny.pl. Jesteśmy patronem medialnym największego jazzowego wydarzenia w regionie.