Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Anna Ronin wybrała niezależność. Klub radnych prezydenta Raciborza znów się skurczył

22.04.2021 12:59 | 3 komentarze | ma.w

- Nie ma w tym żadnej sensacji - uważa Ronin. Tłumaczy, że zdecydowała o tym dużo wcześniej. Chce sama decydować o swoich działaniach w radzie. Wydała oświadczenie w tej sprawie. O komentarz poprosiliśmy też Annę Wacławczyk szefową klubu.

Anna Ronin wybrała niezależność. Klub radnych prezydenta Raciborza znów się skurczył
Sama będę decydować o swoich działaniach - tak Anna Ronin wyjaśnia swoje odejście z klubu radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oto treść oświadczenia Anny Ronin:

Moja rezygnacja z członkostwa w klubie RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy to zwykła proceduralna sprawa. Nie znajdą tu Państwo żadnej sensacji.

Jeśli można wstąpić do klubu, można również z niego wystąpić i to bez kłótni.

Zmianie nie ulega moje stanowisko, z jakim szłam do wyborów. Pozostaję lojalna swoim wyborcom oraz swoim wartościom. Zmianie ulega jedynie to, iż jako radna niezrzeszona będę sama jednoosobowo decydowała o swoich działaniach.

Szanuję swoje koleżanki i kolegów z klubu RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy, dziękuję im za dotychczasową współpracę i wsparcie i deklaruję ze swej strony dalszą współpracę dla dobra naszego miasta.

Anna Ronin deklaruje dalsze poparcie dla działań prezydenta Dariusza Polowego zdj. FB A. Ronin

A. Ronin to druga z radnych, których nie ma już w klubie tworzonym przez rajców wprowadzonych do Rady Miasta Racibórz z listy wyborczej obecnego prezydenta Dariusza Polowego. Wcześniej zabrakło w nim miejsca dla Piotra Klimy, który aktualnie jest oficjalnie również radnym niezależnym.

Jak komentuje odejście Anny Ronin szefowa klubu "RSS Nasze Miasto i Magdalena Kusy" - Anna Wacławczyk?

- Wiedzieliśmy o decyzji Ani z dużym wyprzedzeniem. Nie było to dla nas zaskoczeniem, bo koleżanka od zawsze stawiała na swoją niezależność. Proszę się nie dopatrywać w jej decyzji żadnej afery - zaznacza A. Wacławczyk.

Dodaje, że sytuacja nie ma nic wspólnego z informacją o stanowisku Regionalnej Izby Obrachunkowej wobec sprawy głosowania nad zmianami w budżecie na ostatniej sesji. - Nadal będziemy współpracować z radną Ronin, szanujemy się wzajemnie - podsumowała Anna Wacławczyk.

Anna Wacławczyk z NaM-u zapewnia, że relacje z byłą koleżanką klubową pozostaną na dotychczasowym, serdecznym poziomie

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza