Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Ambitny plan Jastrzębia. Chcą szczepić 1000 osób... dziennie

20.04.2021 15:27 | 0 komentarzy | AgaKa

Najprawdopodobniej szczepienia rozpoczną się już 4 maja, choć istnieje szansa, że ruszą jeszcze w kwietniu. Miasto Jastrzębie-Zdrój jest gotowe.

Ambitny plan Jastrzębia. Chcą szczepić 1000 osób... dziennie
"Od maja będziemy szczepić" - zapowiadają włodarze miasta Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby jastrzębian w maksymalnie krótkim czasie. Dla ich dobra i w trosce o ich zdrowie, oczywiście. Chcemy, by jastrzębianie jak najszybciej wrócili do normalności – argumentuje prezydent Anna Hetman.

Jastrzębie-Zdrój chce pójść dalej

Zgodnie z wymogami rządowymi miasto Jastrzębie-Zdrój zobowiązane jest do utworzenia jednego punktu, który dziennie powinien szczepić minimum 500 osób. Miasto zaproponowało dwa.

- Zaproponowaliśmy NFZ dwie lokalizacje. Obie przeszły wstępną weryfikacje. A to oznacza, że dziennie w naszym mieście będziemy mogli szczepić nawet 1000 osób. Jesteśmy na to gotowi. Teraz czekamy na decyzję NFZ-u - mówi Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta.

Punkty szczepień wskazane przez miasto to hala widowiskowo-sportowa oraz siedziba Biznesu na okrągło (budynek dworca autobusowego). 22 kwietnia pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia mają ostatecznie zatwierdzić pierwszy z punktów (halę widowiskowo-sportową).