Poniedziałek, 18 października 2021

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Patrol

Syryjczycy zatrzymani w Raciborzu. Przekroczyli granicę nielegalnie

19.04.2021 16:39 | 0 komentarzy | żet

15 kwietnia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje Syryjczyków, którzy przyjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Syryjczycy zatrzymani w Raciborzu. Przekroczyli granicę nielegalnie
Zatrzymani Syryjczycy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali informację od dyżurnego miejscowej Policji, że na terenie Agencji Celnej w Raciborzu, w jednym z samochodów ciężarowych, mogą znajdować się nielegalni migranci. Kierowca tira otworzył naczepę w obecności funckjoanriuszy. Oprócz ładunku znajdowali się tam kobieta i mężczyzna.

- Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie, w związku z czym zostali oni zatrzymani. W trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że są to obywatele Syrii - informuje Straż Graniczna.

Cudzoziemcy przynali się do nielegalnego przekroczenia granicy. 17 kwietnia przekazano ich Republice Czeskiej. Odbyło się to w ramach tzw. readmisji uproszczonej. Ten tryb jest możliwy do zastosowania pod warunkiem spełnienia kilku warunków (od nielegalnego przekroczenia granicy nie może upłynąć 48 godzin, polska strona wystąpi o przekazanie cudzoziemców, a strona czeska zgodzi się przyjąć cudzoziemców bez dodatkowych formalności).

źródło: ŚOSG w Raciborzu, oprac. żet