środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Zmarł Łucjan Wnuk - prezes honorowy Gwiazdy Skrzyszów, strażak, przedsiębiorca

19.04.2021 11:09 | 5 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 17:16

Wczoraj, tj. 18 kwietnia po ciężkiej chorobie zmarł Łucjan Wnuk, honorowy prezes LKS Gwiazdy Skrzyszów, honorowy członek OSP Skrzyszów, były zawodowy strażak i zastępca komendanta komendy rejonowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl., biznesmen. 

Zmarł Łucjan Wnuk - prezes honorowy Gwiazdy Skrzyszów, strażak, przedsiębiorca
Łucjan Wnuk, honorowy prezes Gwiazdy Skrzyszów. Zdjęcie z tablo Gwiazdy Skrzyszów, rok 2004
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ś.P. Łucjan Wnuk wspierał działalność wielu organizacji w rodzinnym Skrzyszowie. Od kilkunastu lat był prezesem honorowym LKS Gwiazda Skrzyszów. - Został prezesem honorowym za prezesury Romana Sitka, kiedy Gwiazda awansowała do IV ligi (2002 r. przyp. red.). Ale z Gwiazdą był związany już wcześniej. Kiedy niedawno z nim rozmawiałem mówił, że działa w sporcie od 30 lat. Bez jego wsparcia nie byłoby największych sukcesów Gwiazdy. Był niezwykle skromnym człowiekiem, który żył nie tylko dla siebie. Pomagał Gwieździe, ale też wielu innym organizacjom - wspomina zmarłego Krzysztof Surowiec, prezes Gwiazdy Skrzyszów. 

- To był strażak z krwi i kości. W przeszłości był zastępcą komendanta straży pożarnej w Wodzisławiu. Był też naszym członkiem honorowym, wspierał naszą straż - mówi Leon Dobrowolski, prezes OSP Skrzyszów. Łucjan Wnuk był zastępcą komendanta komendy rejonowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. od 1 czerwca 1994 r. do 28 lutego 1996 r. 

Łucjan Wnuk był prezesem firmy Fire-System w Mszanie, właścicielem Gościńca Wodzisławskiego oraz hotelu Tatra w Zakopanem i pensjonatu Pod Giewontem w Zakopanem.

Miał 60 lat. 


Jego pogrzeb odbędzie się w środę 21 kwietnia o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Skrzyszowie.