Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Pszów i Racibórz na mapie Industriady. Jakie obiekty wygrały konkurs?

15.04.2021 12:52 | 0 komentarzy | mad

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator Industriady 2021 informuje, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki został rozstrzygnięty.

Pszów i Racibórz na mapie Industriady. Jakie obiekty wygrały konkurs?
Browar Zamkowy Racibórz, Pszowska Prochownia i Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie wśród obiektów zaprzyjaźnionych tegorocznej Industriady.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Technika. To Was zaskoczy” to motyw przewodni tegorocznej Industriady. Podczas festiwalowego święta, obiekty Szlaku Zabytków Techniki, odkryją przed miłośnikami dziedzictwa industrialnego nowe, zaskakujące oblicze kultury przemysłowej naszego województwa.

W ramach wydarzenia ogłoszono konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony”. Przyznanie tytułu jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych święta, jak i uczestnictwem w samym festiwalu, którego finał zaplanowano na 11 września 2021 roku.

I już wiadomo, że wraz z miejscami Szlaku Zabytków Techniki, wydarzenie współtworzyć będą obiekty z naszego regionu: Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Pszowska Prochownia oraz Browar Zamkowy Racibórz. Ponadto wśród pięciu wyłonionych miejsc znalazły się również: Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej i Marina Gliwice na Kanale Gliwickim.