Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Krzanowickie wodociągi przestrzegają przed oszustami

15.04.2021 11:09 | 0 komentarzy | mad

Wojciech Błajda (na zdj.), prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach wystosował komunikat, w którym informuje, jakoby na terenie gminy mieli krążyć oszuści.

Krzanowickie wodociągi przestrzegają przed oszustami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komunikat prezesa jest reakcją na informacje docierające do przedsiębiorstwa.

– W związku z otrzymywanymi w ostatnim czasie zgłoszeniami od mieszkańców o telefonicznych próbach umówienia się na spotkanie przez niezidentyfikowane osoby pod pretekstem badania jakości wody w mieszkaniu informuję, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krzanowicach, jako jedyny podmiot odpowiedzialny za jakość dostarczanej wody nie przeprowadza tego typu badań oraz nie ma nic wspólnego z takimi działaniami – napisał prezes Błajda.

Jednocześnie precyzuje, że na terenie gminy woda badana jest cyklicznych, na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. – Badania wykonywane są przez akredytowane laboratorium SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe w Pszczynie. Wyniki tych badań publikowane są na stronie internetowej przedsiębiorstwa – argumentuje. I przypomina, że do odwołania pracownicy przedsiębiorstwa przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują czynności związanych z odczytem wodomierza lub sprawdzeniem jakości wody w instalacji wewnętrznej w mieszkaniach odbiorców. – Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy posiadają służbowe legitymacje – podkreśla Wojciech Błajda.

Szef wodociągów zachęca mieszkańców, aby sprawdzać prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za pracowników Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Krzanowicach dzwoniąc pod numer: (32) 414-74-01 lub 667 928 054.

Ludzie:

Wojciech Błajda

Wojciech Błajda

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach