Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Co dalej ze zbiornikami przeciwpowodziowymi w Borucinie?

19.04.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Burmistrz Krzanowic wyjaśnił, na jakim etapie są obecnie prowadzone prace związane z budową zbiorników przeciwpowodziowych w Borucinie.

Co dalej ze zbiornikami przeciwpowodziowymi w Borucinie?
Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, w urzędzie pojawił się plan budowy zbiorników przeciwpowodziowych w Borucinie. To odpowiedź na wielokrotne już podtopienie tego sołectwa. Budowę zaplanowano na końcu ulicy Kopernika. Z dokumentacji projektowej wynika, że zbiorniki mają mieć 2,5 tys. metrów sześciennych, co zdaniem burmistrza Andrzeja Strzedulli pozwoli na przytrzymanie nawalnej wody przez około 15 - 20 minut, a w efekcie ma uchronić sołectwo od podtopień.

Nie tak prosto przychodzi urzędnikom jednak realizacja tego pomysłu, bo nie wszyscy właściciele chcą zgodzić się na sprzedaż swojej własności. – Część właścicieli nieruchomości nie zgodziła się na wykup gruntów przez gminę. Obecnie zostało zlecone wykonanie projektu budowlanego zadania z uwzględnieniem gruntów będących do dyspozycji pod inwestycję. Trwają także prace geodezyjne. Po wydzieleniu działek pod zbiorniki gmina wykupi grunty, co umożliwi po uzyskaniu pozwolenia na budowę realizację zadania – przekazał nam włodarz w połowie marca.

Na ostatniej sesji burmistrz nawiązał do tego tematu. Mówił o kolejnym spotkaniu z właścicielami działek oraz zleceniu podziału działek. – Konsultowana jest dokumentacja, która będzie ograniczona do tych działek, które zakupimy. Obecnie w planie zagospodarowania przestrzennego są to grunty rolne, a musimy je wyznaczyć pod zbiorniki retencyjne i przeciwpowodziowe – mówił burmistrz Andrzej Strzedulla na minionej sesji rady miejskiej.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.