Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Krzanowice. 120 mieszkańców zaszczepionych w mobilnym punkcie

13.04.2021 10:14 | 0 komentarzy | mad

W miniony piątek, 9 kwietnia, na terenie gminy Krzanowice odbyła się pierwsza tura szczepień ochronnych przeciwko COVID-19.

Krzanowice. 120 mieszkańców zaszczepionych w mobilnym punkcie
Mobilny punkt szczepień uruchomiono w Krzanowicach, ponieważ przychodnia działająca na terenie gminy nie zdecydowała się na szczepienie swoich pacjentów przeciwko COVID-19.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszą dawką szczepionki Pfizer zostało zaszczepionych 120 mieszkańców gminy. Punkt mobilny, ze względu na przerwę w dostawie energii elektrycznej, został przeniesiony z MOK Krzanowice do budynku OSP Krzanowice. Świadczenia związane z udzieleniem szczepień ochronnych realizowane były w formie mobilnej przez podmiot leczniczy Szpakmed. – Szczepienia przebiegały bez utrudnień. W prawidłowym przebiegu akcji pomagali strażacy miejscowego OSP, którzy m.in. pilnowali porządku oraz kierowali ruchem. Ponadto pracownicy tutejszego magistratu pomagali w wypełnianiu kwestionariuszy czy ankiet. Dla osób, które nie mogły zorganizować sobie dojazdu do punktu szczepień, urząd zapewnił transport – relacjonują urzędnicy.

W krzanowickim urzędzie wyjaśniają, że osoby chcące zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień - Szpakmed, mogą zarejestrować się internetowo na stronie www.szpakmed.pl, w zakładce „szczepienia”.


Czytaj również: