Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Kultura

Tydzień z #KulturąZDostawąDoDomu nieco krótszy niż poprzedni, ale nie mniej intensywny!

09.04.2021 10:50 | 0 komentarzy | rck

Na naszych mediach społecznościowych pojawiało się sporo materiałów z różnych dziedzin kulturalnych. Jeśli ktoś jeszcze nie wie co robimy w zamknięciu, zapraszamy do nadrobienia zaległości: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury, a tymczasem śpieszymy z krótkim streszczeniem minionego tygodnia - informuje Raciborskie Centrum Kultury.

Tydzień z #KulturąZDostawąDoDomu nieco krótszy niż poprzedni, ale nie mniej intensywny!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Kwiecień – plecień…”, ale my też potrafimy przeplatać! Kiedy za oknem szalała zima, my postanowiliśmy podarować Wam trochę wiosny! W jaki sposób? Ruszyliśmy z nowym cyklem #NiezłeZiółko. Zioła rosną nam pod nosem; na miedzach, polach, łąkach i ogrodach. Wykorzystajmy ich magiczną moc, pochylmy się z szacunkiem nad naturą, która nas żywi, leczy, chroni i zachwyca. W kolejnych odcinkach cyklu opowiemy o działaniu wybranych ziół – ale nie będzie to typowy poradnik, lecz zaproszenie do zainteresowania się ziołami i zaprzyjaźnienie się z nimi.


Co słychać u naszych grup z Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA)? To wyjaśni nam seria #ARAtoNieTylkoPapuga. Na pierwszy ogień SKAZowicze! Co robią kiedy nie ma ich na salach treningowych w RCK-u?! Nawet na kilku metrach kwadratowych swojego pokoju czy przedpokoju trenują i wykonują taneczne ewolucje, by nie stracić formy do zawodów i  wrześniowej GALI 10-lecia powstania Zespołu SKAZA. Dbają o to instruktorki Manuela Krzykała i Magdalena Mosek, a my prezentujemy ich poczynania: https://youtu.be/r-7cE_bZ8kQ


Całkiem niedawno powstał też film promujący Breaking, w którym główną rolę odgrywa trenujący w RCK Szymon Musiał. Żal było nie pochwalić kawałka tej ciężkiej pracy! – Video również wylądowało na naszym Facebooku.

https://www.facebook.com/bboyszymonek/videos/3651697608262524


Dobre Słowo potrzebne od zaraz! I bardzo proszę! – W #SłowoOnline nasza niezastąpiona Anna Jegerska-Michalska przytacza fragment „Wilka Stepowego” Hermanna Hessego. „Wilk Stepowy” to powieść egzystencjalna opowiadająca o rozterkach duchowych głównego bohatera Harrego Hallera. Posłuchacie? Przeczytacie?

https://youtu.be/tPsVNpMeK2s


A na koniec przypomnienie o konkursie recytatorskim dla najmłodszych! – Wydłużyliśmy jego termin do 16 kwietnia! Zapraszamy do wzięcia udziału dzieci w wieku do 4 lat, nieuczęszczających jeszcze do przedszkola. Konkurs przyjmie formę prezentacji online fragmentu wiersza o tematyce wiosenno-przyrodniczej (od 4 do 8 wersów) dowolnego autora.

Szczegóły: www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2275-konkurs-recytatorski-dla-najmlodszych.html


Koniecznie śledźcie nas na: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury tam codziennie lądują nowości z szeroko pojętej kultury! Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce!

#KulturaZDostawąDoDomu #RCK

źrodło: RCK