Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Kornowac. Kiedy w ciągu remontowanej drogi wojewódzkiej zaświecą światła?

12.04.2021 07:00 | 1 komentarz | mad

Ciemności w ciągu remontowanej drogi wojewódzkiej nr 935 (trasa Racibórz – Rybnik) dają się we znaki mieszkańcom gminy Kornowac. Wydaje się, że w niedalekiej przyszłości problem powinien zostać zażegnany, choć nie stanie się to na dniach.

Kornowac. Kiedy w ciągu remontowanej drogi wojewódzkiej zaświecą światła?
Obecnie większa część remontowanego odcinka drogi Racibórz - Rybnik jest spowita ciemnością.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od maja zeszłego roku trwa remont drogi wojewódzkiej nr 935 w gminie Kornowac. Obecnie z uwagi na trwające tam prace trasa ta jest nieprzejezdna, choć utrzymany jest dostęp do posesji, firm i urzędu gminy. Z informacji przekazywanej przez Ryszarda Pacera, rzecznika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, wykonawca, czyli firma Drog-Bud z Częstochowy obecnie realizowane odcinki – od ul. Pszowskiej – DW 933 – do skrzyżowania z ul. Stawową (etap I) oraz od skrzyżowania z ul. Stawową do ul. Pamiątki (etap II) – planuje otworzyć w połowie roku*.

Mieszkańcy muszą jednak ciągle mierzyć się z brakiem oświetlenia w ciągu remontowanej drogi. Grzegorz Niestrój, wójt gminy Kornowac poinformował na minionej sesji rady gminy o spotkaniu w tej sprawie z wykonawcami remontu. – Mocno naciskamy, aby jak najszybciej uruchomiono nowe oświetlenie uliczne – zakomunikował wójt w trakcie referowania sprawozdania z działalności międzysesyjnej.

O doprecyzowanie informacji poprosił radny Piotr Tomala. – Czy zostało określone mniej więcej, kiedy to oświetlenie zostanie przywrócone? – dociekał. Wójt Niestrój, przypominając, że sporo nowych lamp stanęło w ciągu drogi, relacjonował, że podczas spotkania z wykonawcami „mocno dyskutowaliśmy nad tym, aby przyspieszyć przyłączenie tego oświetlenia”. – Na tym spotkaniu ustaliliśmy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach będzie aplikował do Tauronu, o jak najszybsze podłączenie tego odcinka – mówił wójt. Później, po konsultacji z projektantem okazało się, że nie będzie możliwości przyłączenia odcinka wybudowanej sieci bez dokończenia remontu na skrzyżowaniu z ulicą Pszowską (DW 933). – Najnowsze informacje, które mam, to są takie, że po świętach będzie asfaltowane skrzyżowanie w rejonie ul. Pszowskiej, później będą szybko układane krawężniki. Po ich ułożeniu będzie możliwość dokończenia instalacji oświetleniowej w rejonie tego skrzyżowania. Tym samym będziemy mogli przystąpić do odbioru tego odcinka od ul. Pamiątki do ul. Pszowskiej w Rzuchowie. Mam nadzieję, że to będzie szybko, ale nie spodziewajmy się szybciej niż w maju – podsumował wójt Niestrój.


*Na terenie gminy Kornowac do wykonania pozostaje jeszcze trzeci odcinek: od ul. Pamiątki do lasu na Racibórz. Ryszard Pacer z ZDW w Katowicach przekazywał, że remont tego zakresu łącznie z terenem do ronda przy Auchan ma ruszyć na wiosnę. Wówczas ma obowiązywać podobna organizacja ruchu jak przy dwóch odcinkach na terenie gminy Kornowac.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.

Piotr Tomala

Piotr Tomala

Radny gminy Kornowac