Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Krzanowice. Punkt szczepień jednorazowo przeniesiony

07.04.2021 14:17 | 0 komentarzy | mad

W Krzanowicach rusza punkt szczepień, choć pierwsze szczepionki nie zostaną podane w Miejskim Ośrodku Kultury, a w miejscowej remizie OSP. – Zmiana miejsca szczepień jest jednorazowa – informuje Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

Krzanowice. Punkt szczepień jednorazowo przeniesiony
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy Krzanowic po wielu tygodniach oczekiwań będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi na terenie gminy. To efekt uruchomionego mobilnego punktu szczepień, w zamian stacjonarnego, bo przychodnia działająca na terenie gminy nie podjęła się realizacji tego zadania.

Szczepienia ruszają w piątek 9 kwietnia i będą odbywać się w godzinach od 10.00 16.00. – Pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer przyjmie 120 osób w wieku 70+, które zarejestrowały się i otrzymały wiadomość sms z prośbą o zgłoszenie się na szczepienie w wyznaczonym dniu – podaje Danuta Adamczyk. I dodaje: – Osoby mające wątpliwości, czy mogą otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19, ze względu na stan zdrowia, powinny wcześniej bezwzględnie skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

W dniu szczepienia należy natomiast wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego, który można pobrać TUTAJ. – Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin szczepienia i zastosowanie się do pozostałych zaleceń oraz do przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego w miejscu szczepienia. Na szczepienie należy zabrać ze sobą dowód osobisty – precyzuje D. Adamczyk.

Pierwsze szczepionki nie zostaną jednak podane, jak początkowo zapowiadano w Miejskim Ośrodku Kultury, a w miejscowej remizie OSP (ul. Morawska 20). Powodem jest planowana przerwa w dostawie prądu przy ulicy Zawadzkiego, czyli m.in. tam, gdzie mieści się MOK*. Jak informują urzędnicy, zmiana miejsca jest jednorazowa, a godziny szczepień pozostają bez zmian.

* Planowana przerwa w dostawie prądu dotyczy ulic: Krótkiej (cała), Sikorskiego (od 1 do 13 parzyste i nieparzyste), Zawadzkiego (od 1 do 9 parzyste i nieparzyste), Rynek (od 12 do 16) i Magdaleny (cała). Według zapowiedzi przerwa ma nastąpić 9 kwietnia w godzinach 7.30-13.00.


Czytaj również: