Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Ona zajechała mu drogę, on wjechał w słup. Jedno z nich było nietrzeźwe

07.04.2021 12:09 | 1 komentarz | żet

Sprawczynię kolizji ukarano mandatem. Nietrzeźwy poszkodowany odpowie przed sądem za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Ona zajechała mu drogę, on wjechał w słup. Jedno z nich było nietrzeźwe
Samochody, którymi kierowali 69-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna (fot. KMP Rybnik).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia około godz. 15.30 na ulicy Pod Lasem w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadąca toyotą 69-latka, podczas manewru skrętu w lewo do posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu seatem 34-latkowi. W następstwie zdarzenia seat uderzył w słup energetyczny.

Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kobieta został zabrana do przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ukarali ją mandatem karnym.

- Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, motocyklistów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi - informuje policja.

źródło: KMP Rybnik, oprac. żet