Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Termin obowiązywania obostrzeń przedłużony do 18 kwietnia. Co z majówką?

07.04.2021 11:23 | 4 komentarze | żet

Wprowadzone przed świętami restrykcje miały obowiązywać do 9 kwietnia, jednak 7 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wydłużeniu okresu ich obowiązywania do 18 kwietnia.

Termin obowiązywania obostrzeń przedłużony do 18 kwietnia. Co z majówką?
Minister Zdrowia Adam Niedzielski (fot. Adam Guz/KPRM).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W przyszłym tygodniu będziemy podejmowali decyzję, co robić dalej - zapowiedział A. Niedzielski, wskazując, że w właśnie wtedy można spodziewać się skutków tego, jak zachowywaliśmy się w okresie świątecznym. Wtedy też powinno być wiadomo, czy obostrzenia sanitarne były przestrzegane i trzecia fala epidemii będzie stopniowo wygasać, czy też będzie się utrzymywać.

Minister Adam Niedzielski zreferował również sytuację epidemiczną w poszczególnych województwach. Najgorzej jest w województwie śląskim. Szpitale na Śląsku nie są już w stanie sprostać napływowi pacjentów covidowych, dlatego też część chorych trafia do placówek medycznych w sąsiednich województwach.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy minister Niedzielski powiedział, że przy poprawie sytuacji epidemiologicznej w pierwszej kolejności zostanie przywrócone nauczanie w przedszkolach (w trybie zwykłym) oraz w klasach I - III (być może w trybie hybrydowym). Minister zdrowia wyraził nadzieję, że stanie się to jeszcze w kwietniu.

Dziennikarze pytali również o luzowanie obostrzeń w perspektywie majówki. Adam Niedzielski odpowiedział, że w pierwszej kolejności rozważane będzie łagodzenie obostrzeń w edukacji. Co do samej "majówki", to jest jeszcze zbyt wcześnie, aby oczekiwać, że będziemy mogli spędzić ją tak jak dwa lata temu.