Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Wodzisław daje prawie 1 milion zł na remont ul. Czarnieckiego

07.04.2021 10:28 | 3 komentarze | art

W ostatnim dniu marca Rada Miejska Wodzisławia przegłosowała uchwałę o przekazaniu Powiatowi wodzisławskiemu pomocy finansowej z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej na ul. Czarnieckiego. Kilka dni wcześniej taki krok zapowiadał prezydent miasta Mieczysław Kieca. 

Wodzisław daje prawie 1 milion zł na remont ul. Czarnieckiego
Tak wyglądałopisywany odcinek ul. Czarnieckiego jeszcze na początku marca. Kilka dni później najgrosze fragmenty zostały zaasfaltowane przez PZD. Teraz pojawiła się wreszcie szansa na realną poprawę stanu tej drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o udzieleniu przez miasto wsparcia finansowego dla Powiatu wodzisławskiego z przeznaczeniem na przebudowę drogi powiatowej nr 5020S (ul. Czarnieckiego) w Wodzisławiu Śl. Chodzi o przebudowę najgorszego fragmentu tej ulicy na odcinku od skrzyżowania pięciu dróg (Czarnieckiego, Mszańskiej, Skrzyszowskiej) do granicy z gminą Godów. 

"W wyniku rozmów między Prezydentem Miasta Wodzisławia Śląskiego a Starostą Powiatu Wodzisławskiego należy przekazać środki w wysokości 980 000,00 zł. Powiat Wodzisławski w ramach środków Powiatowego Zarządu Dróg dołoży 980 000,00 zł. W ramach środków zostanie wykonane 360 metrów bieżących (od granicy z Krostoszowicami) oraz 330 metrów bieżących na pozostałym odcinku (do tzw. skrzyżowania pięciu dróg)" - napisano w uzasadnieniu uchwały. 

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się remont drogi, która od wielu, wielu lat jest utrapieniem dla kierowców. O jej fatalnym stanie pisaliśmy kilka tygodni temu - na początku marca, kiedy droga była w tak fatalnym stanie, że trudno było nią bezpiecznie przejechać: "Droga powiatowa jak z zamierzchłych czasów..."

Wówczas starostwo przyznawało, że ze względu na brak środków trudno powiedzieć, czy i kiedy ulica zostanie gruntownie wyremontowana. W rozmowie z naszą redakcją starosta wodzisławski Leszek Bizoń wyraźnie zaznaczył, że większe inwestycje na drogach powiatowych PZD realizuje w pierwszej kolejności tam, gdzie powiat pozyska na to dodatkowe wsparcie, m.in. od samorządów gminnych i miejskich, na których terenie drogi powiatowe się znajdują: Starosta o inwestycjach na drogach powiatowych: wsparcie gmin kluczowe

Kilka dni później Powiatowy Zarząd Dróg, który administruje drogą, załatał doraźnie najgorsze fragmenty. Sprawą fatalnej drogi na terenie miasta zainteresował się też prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca, oraz m.in. radny miejski z dzielnicy Wilchwy Mariusz Blazy. Pojawiła się zapowiedź ze strony miasta, że pieniądze w budżecie miejskim na przekazanie dofinansowania dla powiatu na przebudowę drogi się znajdą. 31 marca zapowiedzi te się zmaterializowały. 

Teraz jest szansa, że droga zostanie kompleksowo przebudowana - o ile zapowiadane środki znajdzie również powiat. 

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.