środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Akcja #Wirusoochrona w Przedszkolu na 13 w Rybniku

06.04.2021 16:07 | 0 komentarzy | kama

Przedszkole Nr 13 im. M. Kownackiej w Rybniku wzięło udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „#Wirusoochrona”. Głównym celem akcji było promowanie edukacji zdrowotnej wśród dzieci.

Akcja #Wirusoochrona w Przedszkolu na 13 w Rybniku
Akcja #Wirusoochronna w Przedszkolu na 13 w Rybniku Fot. Przedszkole nr 13
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczególną uwagę zwrócono na profilaktykę działań prozdrowotnych takich jak: zapoznanie z rolą higieny w profilaktyce chorób zakaźnych w czasie pandemii, podnoszenie świadomości dzieci w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z ochroną przed zarażeniem. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy postępować w przypadku zachorowania, a także jak mogą lepiej dbać o zdrowie własne i innych, stosując prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno-zdrowotne. Dzieci wiedzą jak ważne jest częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz jak duże znaczenie dla zdrowia ma prawidłowe odżywianie i czyste powietrze, a także aktywność fizyczna i dostosowanie ubioru odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych.

Akcja „#Wirusoochrona” rozszerzona została o treści związane z bezpieczeństwem oraz pierwszą pomocą, a ponadto o udział w wojewódzkim projekcie edukacyjnym pt.: „Klub Zdrowego Przedszkolaka”.

/Materiały prasowe/