Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Patrol

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju

06.04.2021 14:46 | 0 komentarzy | ska

Przy ulicy Śląskiej, Ruchu Oporu oraz w niedalekich Jarząbkowicach interweniowali strażacy z Jastrzębia-Zdroju, zastępując ratowników pogotowia z udzieleniem pierwszej pomocy. 

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy w czasie świąt kilkakrotnie pomagali medykom w Jastrzębiu-Zdroju

W mieszkaniu przy ul. Śląskiej kobieta z dusznościami nie odpowiadała, a drzwi były zamknięte. Na miejscu był patrol policji. Po dojeździe zastępu strażaków kobieta sama otworzyła drzwi mieszkania, a według informacji policji kobieta miała pozytywny wynik na COVID 19. Strażacy podjęli wejście do mieszkania w pełnym zabezpieczeniu, gdzie przeprowadzili tlenoterapię. Służby zostały wezwane, bo stan pacjentki uległ pogorszeniu, wystąpił ból lewej strony klatki piersiowej i brzucha, a także zwiększony problem z oddychaniem. Interwencja miała miejsce 3 kwietnia. 

Strażacy interweniowali także w Jarząbkowicach przy ul. Łąkowej (teren KP PSP Pszczyna), gdzie dziewczyna została uderzona przez konia i upadła na plecy, doznając urazu. Została zabrana przez LPR. Interwencja miała miejsce 4 kwietnia. 

Także w Lany Poniedziałek o godz. 23.00 strażacy zostali wezwani do Jastrzębia-Zdroju na ul. Ruchu Oporu, gdzie według złoszenia na ulicy leżał mężczyzna z urazem nogi. O pomoc strażaków poprosili policjanci, którzy znaleźli poszkodowanego. Strażący zabezpieczyli go termicznie do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.