Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

W Rybniku pomaganie jest fajne

06.04.2021 13:16 | 0 komentarzy | AgaKa

Pomaganie jest fajne” to hasło przewodnie inicjatywy uczestników i absolwentów Hufca Pracy w Rybniku, którzy postanowili wykorzystać swoje talenty i umiejętności, aby pomagać potrzebującym.

W Rybniku pomaganie jest fajne
Zdjęcia: Katarzyna Piełka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo pandemii koronawirusa młodzież działająca w Klubie Aktywnych i Absolwenta od kilku miesięcy wspiera szereg akcji charytatywnych, które mają na celu pomoc osobom potrzebującym dużych środków finansowych na leczenie czy rehabilitację.

Skąd pomysł na pomaganie? W rybnickim hufcu młodzież od lat rozwija swoje zdolności manualne i artystyczne w kołach zainteresowań. Jedną z takich inicjatyw jest koło rękodzielnicze „Szpilka”, w którym młodzież tworzy wspaniałe dzieła – maskotki, przytulanki, poduszki, ozdoby świąteczne. Aby te wszystkie artystyczne wyroby nie cieszyły tylko oka, ale przynosiły realną pomoc zrodził się pomysł o przekazywaniu ich na aukcje charytatywne.

Efekty naszej pracy przerosły najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że rękodzieło uczestników i absolwentów zaczęło trafiać na kilka aukcji prowadzonych na grupach facebookowych – „Licytacje dla Anny Niemczyńskiej”, „Załoga Emilki i Kamila”, „Charytatywny Bazarek dla Pawła Reka”, „Operacja jedyną szansą na przeżycie - RAZEM DLA MADZI !”. Dzięki temu stale dorzucamy swoje cegiełki niosące pomoc najbardziej potrzebującym wsparcia, pomocnej dłoni i wielkiego serca. Warto dodać, że dystrybucja rękodzieła zajmują się sami absolwenci hufca. Jest  ono też wysyłane  w inne miejsca Polski – m.in. do Pleszewa, gdzie jest wystawiane na aukcje wspierające leczenie naszego kolegi z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 

Wszystkie relacje z naszych działań można śledzić na stronie FB https://www.facebook.com/ohprybnik, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i ludzi o dobrych sercach.

Tekst: Radosław Bała, Zdjęcia: Katarzyna Piełka.