Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Kultura

Krzysztof Krawczyk w duecie z raciborzanką Marzeną Korzonek. Posłuchajcie tego...

06.04.2021 11:57 | 0 komentarzy | ż

Raciborzanka Marzena Korzonek udostępniła na Facebooku archiwalne nagranie swego występu w "Szansie na sukces" (2003 rok). Po zwycięstwie zaśpiewała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wzruszającym wpisie udostępnionym w mediach społecznościowych Marzena Korzonek prosi Krzysztofa Krawczyka, aby zaśpiewał jej mamie właśnie tę piosenkę.

- Nie da się milczeć... Odchodzi drugi Artysta, z którym skrzyżowały się moje muzyczne drogi. Najpierw Tadeusz Nalepa, a teraz Krzysztof Krawczyk. Boli, tym bardziej, kiedy wsłuchuję się w słowa tych piosenek. Od śmierci Mojej Mamy nie potrafię ich słuchać: "Modlitwy" i "Gdybyś była moja". Kiedy spoglądam wstecz to widzę, że jest w nich wielki ból, wielki smutek, pożegnanie, tęsknota. Jakby zapowiadały to, co zdarzy się w moim życiu... - wspomina zmarłego Krzysztofa Krawczyka Marzena Korzonek.


Marzena Korzonek zwyciężyła w finale "Szansy na sukces". Wygrała również Konkurs Debiuty na Festiwalu w Opolu. Jest też laureatką Nagrody Specjalnej Polskiego Radia. Równolegle do kariery muzycznej rozwijała się zawodowo jako prawnik. Obecnie jest prezesem Sądu Rejonowego w Raciborzu.

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu