Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Relacje w Polsce – Wskazówki

07.04.2021 09:15 | 0 komentarzy | (s)

Istnieje wiele rodzajów związków i relacji, w jakie wchodzimy z Polakami. Czasem są to nasi przyjaciele, czasem sąsiedzi, czasami są partnerami, a czasami naszymi przybranymi rodzinami.

Relacje w Polsce – Wskazówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Często te relacje rodzą się naturalnie i spontanicznie, i nie myślimy o tym jak bardzo kultura innych może na nie wpłynąć. W tym artykule przejrzymy różne rodzaje związków i relacji i jak wygląda to w przypadku Polaków. Podamy także kilka przydatnych wskazówek. 

1 – Miłość oraz intymność 

Wielu obcokrajowców przyjeżdża do Polski z różnych powodów, i nieoczekiwanie zakochują się w Polaku lub Polce. Zapewne pierwszych kilka tygodni będzie pełnych ekscytacji i fascynacji sobą nawzajem. To romantyczne doświadczenie będzie wyjątkowe. Jednakże, czasami można doświadczyć też komplikacji. Oto kilka rzeczy, na które trzeba uważać gdy jest się w związku z Polakiem. 

Jak znaleźć Polskiego partnera? 

XXI wiek nazywa się „Erą Internetu”, i randki nie są wyjątkiem! Tak jak wszyscy inni na całej planecie, Polacy korzystają z korzyści świata online. Istnieje bardzo wiele opcji w kwestii aplikacji i stron randkowych, ale jeżeli jesteś w Polsce albo chcesz znaleźć partnera z Polski niezależnie gdzie jesteś, polecamy singlepolish.com – zarejestruj się i poznaj „tego jedynego”. 

Uwaga na zazdrość 

W wielu miejscach społecznie akceptowalnym jest lekko flirtować w różnych sytuacjach społecznych lub prawić komplementy płci przeciwnej. 

Wyobraź sobie na przykład, że widzisz znajomą w barze, który odwiedziłeś ze swoją dziewczyną, Polką. Zaproszenie tej dziewczyny do twojego stolika nie byłoby problemem w wielu krajach Europy, ale nie powinno się tego robić w Polsce – no chyba, że masz ochotę na kłótnię. 

Jeżeli jesteś Polakiem i chodzisz z kimś zza granicy – musisz zaakceptować, że każdy kraj ma własne zasady i normy, więc zapytaj się o jej lub jego intencje, bo może się okazać, że zezłościsz się na swoją drugą połówkę, która nie będzie miała pojęcia o co ci chodzi. 

Bądź dżentelmenem 

Wiele rzeczy, które dziewczyny z zachodu uznają za banalne lub seksistowskie może zachwycić Polkę. Randka na wzór Holenderski, z podziałem rachunku na pół, nie jest popularna w Polsce. Jeżeli jesteś mężczyzną, przygotuj się na płacenie za was oboje (i to wielokrotnie), otwieranie drzwi, podawanie płaszcza, przytrzymywanie płaszcza i torebki…

Rycerstwo nie umarło w Polsce, i Polki go oczekują. Dlatego też dziewczyny zza granicy kochają Polaków! 

Praw komplementy 

Nie przesadź, ale musisz uszanować i rozpoznać fakt, że Polska kobieta postara się, kiedy wychodzi na randkę. Żaden detal nie będzie rządzony przypadkiem, prawdopodobnie spędziła kilka godzin przed lustrem, żeby tak wyglądać. Zrekompensuj jej to komplementami, a zobaczysz jak na jej twarz trafi szeroki uśmiech. 

Kolor ma znaczenie 

Prawdą jest, że każda kobieta kocha otrzymywać kwiaty, także te w Polsce, ale przy doborze prezentu, należy pamiętać o jego znaczeniu. Pamiętaj, żeby unikać żółtych kwiatów – w Polskiej kulturze nie mają nic wspólnego z romansem, reprezentują zdradę. Czerwony to zawsze bezpieczna opcja, niezależnie co dajesz. Jeżeli nie możesz zdecydować który szalik czy które róże kupić, możesz wybrać bezpieczny czerwony. No chyba, że znasz jej ulubiony kolor. 

Ciekawe jest to, że gdy poznasz więcej Polaków, na pewno zaznajomisz się z legendą mówiącą, że każda Polka przynajmniej raz w życiu farbuje włosy na czerwono. Doceniaj ten kolor, jakbyś był w Chinach! 

2 – Przyjaźnie 

Język 

Polski to jeden z najtrudniejszych języków do opanowania dla obcokrajowców. Nawet jeżeli wiele osób mówi po polsku na całym świecie, prawdopodobne jest, że przy komunikacji z obcokrajowcami wybierzesz raczej angielski. Trudniej jest mówić niż pisać i czytać, mimo że uczymy się angielskiego w szkołach, ale traktuj to jako okazję do przećwiczenia języka za darmo. Nie bój się popełniać błędów, gdy mówisz, najważniejsza jest umiejętność wyrażania siebie i komunikacji z innymi. 

Kalkulacja 

Jeżeli planujesz weekendowy wypad z grupą Polaków, możesz być pewien, że w nocy będzie impreza. Może pochodzisz z kultury, w której dzielisz się wszystkim, lub nie dzielisz się w ogóle, albo może gdzie każdy przynosi coś na imprezę, ale w Polsce tak to nie wygląda. Tutaj ludzie idą na zakupy, a potem obliczają w domu kto płaci ile w zależności od tego, ile zje lub wypije. Może być to irytujące, ale przynajmniej nie musisz płacić za orzeszki na które masz alergię. 

Dzielenie się

Można z pewnością powiedzieć, że Polacy to najbardziej gościnny i hojny naród w Europie. Ludzie są gotowi dzielić się wieloma rzeczami, i kosztami jedzenia, alkoholu czy benzyny. Nikt nie robi problemu z zapłacenia za kawę czy obiad kolegi, kiedy widzicie się w restauracji. Gdy odwiedzasz rodziców kolegi, na pewno wyjdziesz z tego domu przejedzony i prawdopodobnie z torbami pełnymi jedzenia do wzięcia do domu. Nie dzieli się tylko dwiema sprawami: chłopakami i dziewczynami. Po pierwsze, nigdy nie podrywaj drugiej połówki przyjaciela czy przyjaciółki, nawet jeżeli są tylko w luźnym związku. Stosuje się to także do byłych, którzy rozeszli się wieki temu. Po drugie, bądź uprzejmy w kręgach społecznych swojej drugiej połówki i przyjaciół. Pomyłka z dziewczyną kolegi może mieć straszne konsekwencje.

Materiał zewnętrzny