Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Na co zwrócić uwagę?

06.04.2021 09:53 | 1 komentarz | (s)

Codziennie do naszych uszu z różnych przekaźników docierają informacje o złej jakości powietrza. Największym zagrożeniem dla zdrowia jest niebezpieczny smog. Wdychany do płuc, przyczynia się do rozwoju chorób cywilizacyjnych, jak choćby astma oskrzelowa. O ile jedna osoba nie jest w stanie zmienić powietrza na zewnątrz, doskonale możemy zadbać o jakość wdychanego tlenu w naszych domach, mieszkaniach i miejscach pracy. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza. Są to specjalistyczne urządzenia, dzięki którym można wyeliminować z obiegu wszystkie szkodliwe substancje. Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Na co zwrócić uwagę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W jaki sposób działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza do użytku domowego jest niewielkich rozmiarów przenośnym urządzeniem. W jego budowie głównymi elementami są wentylator oraz filtry, które wyłapują substancje szkodliwe, a także alergeny, wirusy, bakterie, kurz, roztocza, a nawet cząsteczki nieprzyjemnych zapachów. Jego praca polega na przefiltrowywaniu powietrza i oddawaniu oczyszczonego do pomieszczenia.

Jednymi z najskuteczniejszych filtrów, które stosuje się do tego typu urządzeń, są filtry węglowe oraz HEPA. Właśnie ich jakość będzie odpowiadała za efektywność pracy wybranego przez Ciebie oczyszczacza.

W sklepach internetowych i stacjonarnych można spotkać produkty w różnych cenach oraz parametrach. Niekiedy ciężko zdecydować, który model najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Jeśli interesuje Cię konkretny oczyszczacz powietrza, możesz w łatwy sposób sprawdzić, jaką opinię na jego temat posiadają konsumenci, którzy go przetestowali. W tym celu odwiedź stronę burnpc.pl/kategorie/agd/urzadzenia-do-domu/oczyszczacze-powietrza/, gdzie po wpisaniu nazwy produktu zobaczysz jego rzetelną recenzję.

Jaki oczyszczacz powietrza do domu - na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać odpowiedni oczyszczacz, który prawidłowo będzie spełniał swoją funkcję, warto mieć na uwadze najważniejsze parametry, które będą świadczyły o jego skuteczności. Koniecznie sprawdź:

  • rodzaj filtra, jaki obsługuje urządzenie,
  • czy posiada wbudowany system czujników jakości powietrza,
  • czy dodatkowo jonizuje powietrze,
  • czy posiada funkcję nawilżania powietrza, szczególnie w okresie grzewczym,
  • czy posiada tryb pracy nocnej,
  • jak głośna jest praca urządzenia,
  • jaka jest wydajność pracy w stosunku do wielkości pomieszczenia.

1. Rodzaj filtra

Najlepszym rozwiązaniem w celu skutecznego zniwelowania zanieczyszczeń jest inwestycja w urządzenie z filtrem węglowym. Jest on w stanie wyłapać najmniejsze cząsteczki, zapewniając efektywną pracę. Zwłaszcza oczyszczacz powietrza dla alergików z tego rodzaju wkładem pozwoli pozbyć się alergenów z otoczenia.

2. Czujniki jakości powietrza

Nowoczesne urządzenia posiadają specjalne czujniki, które monitorują jakość powietrza, nawet gdy funkcja oczyszczania nie jest włączona. Ich obecność poinformuje Cię, jaki jest najlepszy moment na włączenie sprzętu. Dzięki ich zaawansowanej technologii potrafią wyczuć: zbyt dużą ilość kurzu, cząsteczki brzydkich zapachów czy dym papierosowy.

3. Jonizacja powietrza

Oczyszczacze powietrza, które dodatkowo posiadają funkcję jonizacji, jeszcze bardziej poprawiają jego jakość. Umożliwia to dodatkowe wyeliminowanie zarodników grzybów oraz pleśni w miejscach, których urządzenie nie obejmuje swoim zasięgiem, na przykład na ścianach czy meblach.

4. Nawilżanie

Dodatkową funkcją oczyszczacza powietrza może być jego nawilżanie, co pozytywnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia różnych chorób układu oddechowego, jak kataru czy zapalenia zatok. Suche błony śluzowe często są podrażnione, przez co wirusy i bakterie łatwiej je atakują. Taka funkcja przydaje się szczególnie jeśli posiadasz dzieci. Zmniejszy to częstotliwość zachorowań i przeziębień.

5. Praca w nocy

Praca nocna najczęściej przebiega w sposób ciągły, ale na wolniejszych obrotach wentylatora. Pozwala to na zachowanie dobrej jakości powietrza podczas snu. Szczególnie oczyszczacz powietrza dla alergików powinien posiadać taką funkcję.

6. Wydajność oczyszczacza

Przed zakupem warto sprawdzić jak wielką powierzchnię wyrażoną w m2 jest w stanie oczyścić dany produkt. To bardzo ważne, aby dopasować jego możliwości do rozmiaru danego pomieszczenia.

Mając na uwadze powyższe parametry, z pewnością uda Ci się zakupić idealny oczyszczacz. Dobra praca urządzenia zapewni Tobie i Twoim najbliższym zdrowe i dobrej jakości powietrze. Opinie i recenzje dotyczące sprzętu domowego znajdziesz na BurnPC.pl.

Materiał zewnętrzny