Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Kultura z dostawą do domu. RCK podsumowuje ostatnie działania

02.04.2021 12:06 | 0 komentarzy | rck, d

– To już tydzień, od kiedy przenieśliśmy nasze działania kulturalne do sieci. Jeśli ktoś jeszcze nie widział co robiliśmy przez ten czas – spieszymy z podsumowaniem – przekazuje Raciborskie Centrum Kultury. Poniżej publikujemy relację nadesłaną do redakcji Nowin.

Kultura z dostawą do domu. RCK podsumowuje ostatnie działania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcję #KulturazDostawądoDomu rozpoczęliśmy cyklem #Piosenka na dziś, a w nim Perry Como - uważany za jednego z najbardziej popularnych amerykańskich piosenkarzy solowych wszech czasów z piosenką „Patricia”.

W kąciku #Zrób to sam nasze niezastąpione instruktorki Agnieszka Patalong i Patrycja Kretek pokazały jak w łatwy sposób wykonać ozdoby wielkanocne: piankowy, brokatowy zajączek, wielkanocną ramkę oraz zajączkową zawieszkę ścienną.

I tym razem zamierzamy przedstawiać ciekawe osobowości związane z Raciborzem. Na tapecie w serii #RaciborzanieZnaniiMniejZnani - Arkadiusz Popławski - wirtuoz gry na organach. W prezentowanym wywiadzie m.in. o tym jak rodziła się jego pasja do muzyki i gry na organach, jak przebiegała edukacja muzyczna, kim są jego mistrzowie, jak znalazł się na północy Polski i o ogromnej roli organisty podczas liturgii.

Jeśli zaś idzie o rozrywkowo-kulturalne zabawy z RCK, to zainicjowaliśmy je z naprawdę wysokiego „C” – dziełem Gustava Klimta – „Drzewo życia”. Jaka to zabawa? Odwiedźcie naszego Facebooka, komentujcie i bawcie się kulturą razem z nami.

Słowa napisane, wypowiedziane, krążą, opadają, zostają! W pierwszym tygodniu działań w sieci – w naszym znanym już wszystkim cyklu #SłowoOnLine wybrzmiała literatura rosyjska - fragment poematu "Moskwa - Pietuszki" przytoczona przez instruktorkę RCK Annę Jegerską - Michalską. Trudna historia. Posłuchajcie i nie idźcie w tę stronę.

Nie zapomnieliśmy też o Międzynarodowym Dniu Teatru, który przypadał na 27 marca, tym bardziej, że w RCK mamy komu składać życzenia.

Mimo zamknięcia, działamy i planujemy! Jednym z wydarzeń, które było przewidziane na pierwszą połowę kwietnia był koncert w ramach RoCK UP!, podczas którego chcieliśmy zaprezentować Wam zespoły z Raciborza i okolic: rockowe, hard progowe i death metalowe: The trAst, Gallileous i Indignity. Nowy termin póki co nie jest znany, ale plan jest i na pewno go zrealizujemy!

A teraz coś dla naszych maluszków! Ogłosiliśmy konkurs recytatorski skierowany do dzieci w wieku do 4 lat, nieuczęszczających jeszcze do przedszkola. Będzie miał formę prezentacji online fragmentu wiersza o tematyce wiosenno-przyrodniczej (od 4 do 8 wersów) dowolnego autora. Na nagrania (np. telefonem) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz niezbędnymi zgodami czekamy do 9 kwietnia. Więcej informacji, regulamin, karta zgłoszenia i zgoda rodzica/opiekuna dostępne TUTAJ.

Jak widzicie mimo trudnej dla wszystkich sytuacji, Raciborskie Centrum Kultury nie zwalnia tempa, chcąc być zawsze blisko Was! Dlatego koniecznie śledźcie nas na: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury tam codziennie lądują nowości z szeroko pojętej kultury! Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia wkrótce!

źródło: RCK