Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Jastrzębie-Zdrój bez wsparcia z RFIL, a poseł się chwali

31.03.2021 14:43 | 1 komentarz | ska

Opublikowana 31 marca lista dofinansowań z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych niestety nie przyniosła dobrych informacji dla Jastrzębia-Zdroju. Miasto tym razem nie otrzymało dofinansowania, co jednak nie przeszkodziło posłowi Grzegorzowi Matusiakowi w opublikowaniu posta o przyznaniu Jastrzębiu pieniędzy. Kłopot w tym, że wskazana przez parlamentarzystę kwota została przyznana w poprzednim rozdaniu środków z RFIL. 

Jastrzębie-Zdrój bez wsparcia z RFIL, a poseł się chwali
Tym razem na liście RFIL nie ma Jastrzębia-Zdroju.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębie-Zdrój bez wsparcia z RFIL, a poseł się chwali

Niestety na ogłoszonej 31 marca liście gmin ze wsparciem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zabrakło niektórych samorządów z naszego regionu, które wnioskowały o dofinansowanie (m.in. Jastrzębie-Zdrój, Żory, Mszana, Rydułtowy). 

Wsparcie trafiło natomiast do gmin powiatu wodzisławskiego - Lubomia, Marklowice, Gorzyce, Godów, powiat wodzisławski (łącznie 9 610 000 zł). 

Tymczasem poseł z Jastrzębia-Zdroju na swoim profilu w mediach społecznościowych również chwali RFIL za wsparcie dla samorządów, przytaczając... wyniki z poprzedniego rozdania środków, które miało miejsce w grudniu. Może to wprowadzać w błąd i sugerować, że wskazane przez posła gminy ponownie otrzymały dofinansowanie. 

Ludzie:

Grzegorz Matusiak

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm