Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Kolejny raz paliło się w dawnym szpitalu przy Bema

30.03.2021 09:02 | 0 komentarzy | żet

W poniedziałek 29 marca strażacy wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Kuźni Raciborskiej oraz Raciborzu.

Kolejny raz paliło się w dawnym szpitalu przy Bema
Strażacy często gaszą pożary w zabudowaniach dawnego szpitala w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja to kolizja volkswagena passata i opla corsy na ul. Kozielskiej w Raciborzu (godz. 6.33). Samochodami podróżowały łącznie cztery osoby - nie odniosły poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 9 tys. zł.

O godz. 7.47 strażacy-ochotnicy ugasili również pożar trawy na nieużytkach w rejonie ul. Szkolnej w Cyprzanowie. Również w tym przypadku prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Kolejna akcja polegała na zabezpieczeniu pokrycia dachowego budynku przy ul. Kościelnej w Kuźni Raciborskiej, które zostało uszkodzone przez silny wiatr (godz. 9.29).

O godz. 9.46 strażacy udali się na ul. Bosacką w Raciborzu, gdzie mieli otworzyć mieszkanie. Po przyjeździe na miejsce lokatorka sama otworzyła drzwi. Kobieta dobrze się czuła, nie wymagała pomocy medycznej.

Ostatnia interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru śmieci w budynku dawnego szpitala przy ul. Bema w Raciborzu. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Czytaj podobne