Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Zajęcia z alpakoterapii oraz dogoterapii w żorskim przedszkolu

26.03.2021 11:51 | 0 komentarzy | AgaKa

Wkrótce żorskie Przedszkole nr 16 zyska nowe pomoce dydaktyczne, m.in. pomoce do zajęć prowadzonych metodą glottodydaktyki, terapii ręki oraz pomoce interaktywne pozwalające łączyć zabawę z nauką.

Zajęcia z alpakoterapii oraz dogoterapii w żorskim przedszkolu
Zwierzęta wzbudziły zachwyt i ogromne zainteresowanie wśród wychowanków przedszkola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt unijny „Przez zabawę do nauki – podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach” w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 realizowany jest od grudnia 2020 r. Dzięki środkom unijnym zakupione zostaną przybory do zabawy i ćwiczeń ruchowych. W znacznym zakresie doposażone będą kąciki tematyczne - dzieci otrzymają nowe lalki, misie, samochody, klocki, zestawy do budowania, instrumenty muzyczne, przyrządy gimnastyczne, gry i zabawki zręcznościowe oraz gry planszowe i podłogowe. Wszystkie zabawki, kąciki zabaw i materiały dydaktyczne zostały dobrane w taki sposób, aby edukowały oraz zaspokajały różnorodne potrzeby dzieci, w tym pobudzały ich aktywność i wyobraźnię. W myśl hasła „Przez zabawę do nauki” tworzenie przyjaznej, nowoczesnej i kreatywnej przestrzeni zarówno do zajęć edukacyjnych, jak i zabawy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci oraz zwiększa ich szanse edukacyjne.

Zmieni się też ogród przedszkolny, który będzie doposażony w domki, mebelki ogrodowe i zjeżdżalnie. Ze względów estetycznych odnowionych zostanie sześć sal przedszkolnych. Dofinansowanie będzie również przeznaczone na kursy doskonalące dla nauczycieli, którzy podniosą kwalifikacje i zdobędą odpowiednie uprawnienia do realizacji zajęć z dziećmi.

Obecnie przedszkolaki korzystają z zajęć dodatkowych z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne z zakresu terapii ręki, a także zajęć z alpakoterapii oraz dogoterapii, które stanowią ogromną atrakcję dla najmłodszych. Bliski kontakt ze zwierzętami ma bez wątpienia korzystny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Wspólne zabawy, głaskanie, przytulanie i obserwacja ich zachowań wywołują radość i uśmiech na dziecięcych twarzach.

Urząd Miasta Żory pozyskał na ten projekt środki unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 359 645,83 zł.