Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Trzy nominacje dla Nowin w konkursie SGL Local Press 2020

18.03.2021 14:04 | 4 komentarze | żet

18 marca odbyła się gala konkursu SGL Local Press 2020. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, wydarzenie zostało zorganizowane w zdalnej formule.

Trzy nominacje dla Nowin w konkursie SGL Local Press 2020
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznej edycji konkursu SGL Local Press otrzymaliśmy trzy nominacje. Katarzyna Gruchot została wyróżniona za reportaż "Oswajanie śmierci". Jury konkursu doceniło też "Nowiny Raciborskie" za akcję społeczną "Bohaterki i bohaterowie czasów pandemii". Nowiny.pl zostały nominowane w kategorii portali internetowych.

Transmisja z gali wręczenia nagród dostępna jest tutaj:

Dodajmy, że Nowiny po raz kolejny zostały docenione przez jury konkursu. W 2017 roku portal Nowiny.pl został uznany najlepszym portalem lokalnym w Polsce. W minionych latach byliśmy też nominowani m.in.: za akcje społeczne "Nowin Raciborskich" oraz "Nowin Wodzisławskich" (Połączenie kolejowe z Raciborza do Bohumina, Czas na Zawodowców, Kapsuła Czasu, Strażaki to najlepsze chłopaki, Sto autorytetów na stulecie niepodległości, Bezradni bez poradni), materiał wideo Starość na kanapie, okładkę dziesięciolecia oraz indywidualne materiały dziennikarskie (m.in. Artur Marcisz, Magdalena Kulok, Maciej Kozina).

Organizatorem SGL Local Press jest Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Konkurs ma charakter otwarty, tzn. mogą w nim brać udział materiały nadesłane przez media lokalne (o zasięgu mniejszym niż województwo) bez względu na przynależność do SGL.

Czytaj podobne