Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Dzieci z Przedszkola nr 13 w Raciborzu doczekają się placu zabaw

18.03.2021 13:12 | 0 komentarzy | ż

W ogrodzie przedszkola zostaną zamontowane urządzenia do zabawy o wartości 25,8 tys. zł. W planach jest również budowa nowego placu zabaw na sąsiedniej nieruchomości, którą magistrat od dłuższego czasu starał się pozyskać na ten cel.

Dzieci z Przedszkola nr 13 w Raciborzu doczekają się placu zabaw
Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu przygotowują ogród przedszkola do montażu urządzeń zabawowych (fot. OSiR).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W Przedszkolu nr 13 dzięki zaangażowaniu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i pomocy pracowników OSiR Racibórz, trwają prace porządkowe ogrodu, w którym powstanie plac zabaw dla młodszych dzieci. Miejska architekt wraz z dyrektorem Przedszkola nr 13, przygotowują zgłoszenie budowy placu zabaw do Starostwa Powiatowego. W ogrodzie, w którym powstaje plac zabaw, zostaną zamontowane urządzenia zabawowe, które zakupimy w ramach projektu „Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej”. Wartość tego projektu to 1,823 mln zł, z czego 25,8 tys. zł jest przeznaczone dla Przedszkola nr 13 - poinformował raciborski magistrat.

Naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski powiedział w rozmowie z Nowinami, że niewielki plac zabaw w ogrodzie przedszkola prawdopodobnie zostanie oddany do użytku w drugiej połowie kwietnia tego roku.

Oprócz tego planowana jest budowa nowego placu zabaw na działce przylegającej do terenu przedszkola, o której pozyskanie miasto stara się od dłuższego czasu (pisaliśmy o tym w artykułach: Przedszkolaki z Kochanowskiego zamknięte w czterech ścianach, Plac zabaw nie dla przedszkolaków. Przez prowizorkę (i nie tylko)). Szacunkowy koszt tej inwestycji opiewa na kwotę 360 tys. zł.

(um) (ż)

Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz