Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Wpadka z flagą w Dzień Żołnierzy Wyklętych

21.03.2021 07:00 | 3 komentarze | ska

PSZÓW Mieszkaniec miasta zwrócił uwagę, że w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych flaga państwowa na maszcie przy rynku była mocno zużyta, co nie wyglądało estetycznie. Miasto przyznało się do niedopatrzenia.

Wpadka z flagą w Dzień Żołnierzy Wyklętych
Flaga w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych była w opłakanym stanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkaniec Pszowa Grzegorz Fryc zwrócił się z apelem do burmistrza i radnych o wymianę flagi. – Flaga ta znajduje się w centrum miasta, w miejscu, które wraz z placem św. Jana Pawła II uchodzi za wizytówkę Pszowa. Skandaliczne jest to, że nikomu z pracowników urzędu, panu Burmistrzowi czy radnym miejskim nie przeszkadza stan w jakim znajduje się flaga narodowa, tym bardziej, że nie wygląda ona tak od wczoraj! – napisał do burmistrza i rady pszowski działacz.

W odpowiedzi sekretarz urzędu Alicji Nawrat otrzymał informację, że jeszcze 2 marca flaga została wymieniona. – Flaga państwowa na maszcie w centrum miasta jest regularnie wymieniana co trzy tygodnie, dbają o to pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Niestety flaga została wymieniona tuż po Dniu Żołnierzy Wyklętych a nie przed i traktuję to jako niedopatrzenie i błąd. Wszystkich, których sytuacja ta dotknęła chciałbym przeprosić i mam nadzieję, że się już nie powtórzy – wyjaśnia wiceburmistrz Piotr Kowol.(ska)