Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Borowik chce wstrzymania prac nad Parkiem Kulturowym

16.03.2021 12:39 | 4 komentarze | ma.w

Radny podał, że niedomagający finansowo wskutek pandemii restauratorzy z Rynku w Raciborzu nie podołają wymogom magistratu, który chce nowego wyglądu lokali i ich otoczenia w ścisłym centrum poprzez wdrożenie tzw. Parku Kulturowego.

Borowik chce wstrzymania prac nad Parkiem Kulturowym
Radny Stanisław Borowik (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk już rozpoczął działania, aby właściciele lokali dostosowali szyldy oraz ogródki piwne do nowych oczekiwań Miasta. Tymczasem, z powodu obostrzeń pandemicznych, ci przedsiębiorcy ponoszą od wielu miesięcy olbrzymie straty. Skąd mają wziąć środki na spełnienie oczekiwań urzędu? – zauważa jeden z nestorów rady Raciborza.

Stanisław Borowik dodaje, że restauratorzy mają podpisane wieloletnie umowy z browarami, które wymagają od nich ekspozycji krzeseł, ław i stołów z logotypem firmy. Uważa, że działania magistratu w tym zakresie należy wstrzymać do 2025 roku.

– Tylko kilkuletni oddech finansowy pozwoli przywrócić płynność finansową lokalnym przedsiębiorcom – uważa S. Borowik. Radny zwrócił się do prezydenta Dariusza Polowego z interpelacją w tej sprawie, czeka na odpowiedź włodarza.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.