Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Patrol

Pożar samochodu na Kościuszki, czyli weekendowy raport strażaków

15.03.2021 11:12 | 0 komentarzy | żet

Tlenek węgla, pożar samochodu, ratunek łabędzia zaplątanego w żyłkę, czy zabezpieczenie miejsc kolizji drogowych i wypadków - m.in. tym zajmowali się strażacy z powiatu raciborskiego w dniach 12-14 marca 2021 r.

Pożar samochodu na Kościuszki, czyli weekendowy raport strażaków
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 marca

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziewięć razy. Pierwsza interwencja odnotowana 12 marca polegała na wypompowaniu wody z piwnicy budynku przy ul. Raciborskiej w Kornowacu (godz. 12.18).

O godz. 16.47 strażacy udali się w rejon zbiornika Racibórz (Racibórz ul. Topolowa>, gdzie uwolnili zaplątanego w żyłkę wędkarską łabędzia.

Ostatnia interwencja polegała na zmyciu z jezdni ul. Kolejowej w Roszkowie plamy substancji ropopochodnej (godz. 21.14).

13 marca

Sobota 13 marca rozpoczęła sie dla strażaków od otwarcia drzwi do mieszkania przy ul. Żorskiej w Raciborzu (godz. 11.05). Wewnątrz natrafiono na osobę, która nie wymagała pomocy medycznej.

O godz. 13.23 strażacy udali się na ul. Eichendorffa w Łubowicach w związku z wypadkiem mężczyzny na wózku inwalidzkim. Poszkodowany trafił do szpitala, natomiast strażacy zabezpieczyli uszkodzony wózek elektryczny. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

Kolejna interwencja dotyczyła tlenku węgla, który uwalniał się wskutek niedrożności przewodu kominowego w mieszkaniu przy ul. Skłodowskiej w Raciborzu (godz. 14.03). Obyło się bez osób poszkodowanych.

Ostatnia sobotnia akcja strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca kolizji drogowej, do którego doszło na ul. Kościelnej w Kuźni Raciborskiej. Zderzyły się tam ford ka oraz smart. Samochodami podróżowały trzy osoby. Uczestnicy kolizji nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Strażacy uprzątnęli jezdnię z elementów rozbitych pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł.

14 marca

Niedziela 14 marca była stosunkowo spokojna. Najpierw o godz. 1.52 strażacy udali się na ul. Kościuszki w Raciborzu, gdzie ugasili pożar samochodu nissan primera. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Tego dnia strażacy interweniowali również na ul. Bosackiej w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla. Prawdopodobnie przyczyną powstawania czadu było użytkowanie piecyka gazowego w pomieszczeniu, które nie było dostatecznie wentylowane. Nikt nie ucierpiał.

Czytaj podobne