Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

W trakcie kontroli jechał kolejny transport ze śmieciami. WIOŚ w Katowicach o odpadach w Pawłowie [ZDJĘCIA]

11.03.2021 14:17 | 0 komentarzy | mad

Wracamy do tematu odpadów, które zwożono do Pawłowa (gm. Pietrowice Wielkie). – Prowadzimy postępowanie – mówi Małgorzata Zielonka, rzecznik prasowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

W trakcie kontroli jechał kolejny transport ze śmieciami. WIOŚ w Katowicach o odpadach w Pawłowie [ZDJĘCIA]
To odpady, jakie ujawniono podczas kontroli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak poinformował o niej wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek na sesji rady gminy. Przypomnijmy, ktoś nielegalnie chciał składować odpady na terenie poprzemysłowym w Pawłowie. – Od razu podjęliśmy stosowne działania – poinformował wójt. Jednocześnie wskazał, że sprawa została zgłoszona na Policję, zajął się nią również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach (więcej TUTAJ).

Małgorzata Zielonka, rzecznik prasowa WIOŚ w Katowicach wyjaśnia, że tam temat dotarł 26 lutego.

– Inspektorzy WIOŚ udali się pod wskazany adres. Na miejscu, w obecności funkcjonariuszy Policji w Raciborzu, Wójta Gminy oraz osoby odpowiedzialnej za przywóz odpadów, przeprowadzone zostały oględziny terenu. Wykazały one, że w betonowym boksie zdeponowane były odpady w postaci rozdrobnionych tworzyw sztucznych i folii, pochodzenia komunalnego, natomiast w wykopanym rowie - odpady w postaci gruzu budowlanego. Na kontrolowanym terenie magazynowane były także opony – wyjaśnia Małgorzata Zielonka.

Dodaje również, że podczas interwencji z terenu zawrócony został transport odpadów w postaci stłuczki szklanej, zanieczyszczonej tworzywami sztucznymi, który wrócił do bazy firmy transportującej. – W tej sytuacji inspektorzy rozpoczęli kontrole interwencyjne. Ze względu na dobro prowadzonych czynności kontrolnych, a także prowadzonego śledztwa, do czasu zakończenia kontroli nie możemy udzielać informacji o ich przebiegu – podsumowuje pani rzecznik.

fot. WIOŚ w Katowicach

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.