Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Kiedy Górki Śląskie doczekają się gazyfikacji?

12.03.2021 12:30 | 2 komentarze | mad

Coraz częściej mieszkańcy, również tych najmniejszych miejscowości w powiecie raciborskim, interesują się tematem podłączenia do sieci gazowej.

Kiedy Górki Śląskie doczekają się gazyfikacji?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Czy są plany podłączenia gazociągu do Górek? – pyta Zdzisław Walkiewicz, reprezentant tej części Nędzy w radzie gminy.

Anna Iskała, wójt Nędzy, odpowiada, że obecnie błękitne paliwo dociera już do trójwsi: Zawady Książęcej, Łęgu i Ciechowic. – Natomiast, jeśli chodzi o Nędzę, to obecnie są zbierane wnioski – wyjaśnia. To wnioski o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które mieszkańcy stolicy gminy, będący zainteresowani gazyfikacją, powinni złożyć do Zakładu Gazowniczego w Raciborzu, zaś sam wzór dokumentu do wypełnienia, można pobrać ze strony internetowej: www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej.

– Od liczby osób, które złożą te wnioski, będzie zależało czy w ogóle gaz będzie – tłumaczy. Jak dodaje wójt, w dalszym etapie podobne kroki będą czynione względem kolejnych sołectw gminy. – Powiem w odpowiednim momencie, kiedy będzie należało to robić – precyzuje wójt.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Zdzisław Walkiewicz

Zdzisław Walkiewicz

Radny gminy Nędzy