Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Ochroniarz braku maseczki u klientów woli nie widzieć. Policja? Mandatów nie wystawia

06.03.2021 13:00 | 15 komentarzy | art

Pracownik jednego ze sklepów, działających w wodzisławskiej Karuzeli opowiada, jak w praktyce wygląda sytuacja z brakiem maseczek zasłaniających usta i nosy klientów robiących zakupy w sklepach. To odpowiedź na wczorajszy opinię mieszkańca Wodzisławia wyrażoną w artykule Agresja, kiedy zwróci się uwagę na brak maseczki

Ochroniarz braku maseczki u klientów woli nie widzieć. Policja? Mandatów nie wystawia
W teorii w sklepach klienci powinni nosić maseczki zasłaniające usta i nos. W praktyce bywa z tym różnie, bo część klientów jawnie ignoruje obostrzenia.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnik w odpowiedzi na wspomniany artykuł napisał w wiadomości do redakcji, że jest pracownikiem sklepu i pracuje w wodzisławskiej Karuzeli.

- Przedstawię sprawę od drugiej strony. Po pierwsze jeżeli jest duży ruch a mało obsługi, bo sklepy redukują etaty, to trudno upilnować każdego klienta. Nawet jak zwróci się uwagę, to często klient założy maseczkę, ale jak obsługa się oddali to i tak ją zdejmuje. Nie mamy uprawnień, żeby prosić o okazanie zaświadczenia, że dana osoba nie musi nosić maseczki ze względów zdrowotnych - pisze pracownik sklepu. 

Dodaje, że na pasażu handlowym jest ochrona, ale jego zdaniem, ochroniarze wolą nie widzieć, że ktoś nie ma maseczki.

- To są sami emeryci dorabiający do emerytury, więc co oni mogą takiemu młodemu bez maseczki zrobić? Sytuacja w jednym ze sklepów wyglądała tak, ż policja została wezwana do klienta bez maseczki a okazało się, że nie dość że klient nie dostał mandatu, to obsługa została pouczona, że jest to nieuzasadnione wezwanie! Policjant, który jest naszym znajomym i klientem tłumaczył, że oni dają mandaty bezdomnym bo im tak wszystko jedno - pisze nasz czytelnik. 


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.