środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Skok w nowoczesność. Nowe pracownie w CKZiU nr 1 w Raciborzu [ZDJĘCIA]

04.03.2021 15:16 | 0 komentarzy | ż

Remonty w szkołach zawsze odbywały w wakacje. Ten stały porządek rzeczy odwróciła pandemia. Skoro nie ma uczniów, można się zabrać za inwestycje. W związku z nieobecnością uczniów w budynkach szkolnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu wykorzystano czas zdalnego nauczania na remonty, dzięki którym powstały nowe pracownie.

Skok w nowoczesność. Nowe pracownie w CKZiU nr 1 w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu doposażono kolejne pracownie:

  • architektury krajobrazu,
  • komputerową (hotelarsko-turystyczną, gastronomiczną, geodezyjną).

Po wykonaniu drobnych prac remontowych przy osobistym wkładzie uczniów, sale zyskały nowy wystrój. Doposażono je w nowe stoliki, krzesła, rzutniki z ekranem, dodatkowe monitory, tablety graficzne, słuchawki, kamery i co najważniejsze 34 komputery z oprogramowaniem niezbędnym do pracy przyszłych architektów, hotelarzy czy geodetów. Planowany jest także zakup ploterów i skanerów.

Prezentujący nowe pracownie dyrektor Jacek Kąsek nie krył zadowolenia i dziękował zebranym za zaangażowanie w realizacji trudnego przedsięwzięcia. - To skok w nowoczesność kształcenia zawodowego. Mamy 12 dobrze wyposażonych pracowni. I na tym nie kończymy - podkreślił.

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wszystkim uczniom życzył przyjemnego użytkowania nowych sprzętów, energii i zapału w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich pasji. - Są to bardzo dobre zmiany służące przede wszystkim temu, aby w szkole uczniowie mieli coraz lepsze warunki do osiągania sukcesów. Z pewnością pracownie przyczynią się do rozwoju tych kompetencji i umiejętności, którymi będą kierować się w życiu zawodowym. Dziękuję panu dyrektorowi oraz zaangażowanym w realizację projektu pracownikom Centrum - podkreślił G. Swoboda.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach unijnego projektu. Zakłada on również organizację certyfikowanych kursów dla uczniów technikum i szkoły branżowej I stopnia oraz nauczycieli. Uczniowie będą uczestniczyli w kursie prawa jazdy kat. B oraz w stażach zawodowych w wybranych zakładach pracy.

Należy przypomnieć, że w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zrealizowano już dwa podobne projekty. Ich efektem są nowe pracownie do nauki zawodu: technik architektury krajobrazu, technik analityk, technik budownictwa, technik geodeta, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych. Szacowana wartość realizowanych projektów to ponad 5 mln zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. ż