Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Rok z koronawirusem [ZDJĘCIA]

04.03.2021 12:08 | 3 komentarze | AgaKa

4 marca 2020 roku minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. Pacjentem "zero" był 66-letni Mieczysław Opałka, który wrócił z Niemiec. Mężczyzna trafił do szpitala w Zielonej Górze. Od tego czasu z powodu COVID-19 zachorowało ponad 1,7 mln Polaków, zmarło ponad 44 tysiące.

Rok z koronawirusem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cofnijmy się w czasie...

Marzec 2020 - obraz ogólny

Puste regały w sklepach, popłoch, wykupywanie makaronów, ryżu, papieru toaletowego, mięsa, gotowych przetworów, rękawiczek, maseczek, mydła, środków dezynfekujących. Masowe szycie maseczek ochronnych. Kontrole na granicach, pierwszy lockdown, puste ulice... Tak było rok temu.

Powiat Wodzisławski

15.03.2020 Przed wodzisławskim szpitalem pojawia się namiot

Przed szpitalem w Wodzisławiu Śląskim stanął namiot pełniący funkcję mobilnej izby przyjęć. Pacjenci przechodzili w nim wstępny wywiad i mierzona była im temperatura. W szpitalu w Wodzisławiu i Rydułtowach obowiązywał już zakaz odwiedzin.

31.03/1.04. 2020 Pacjent z powiatu raciborskiego z koronawirusem na chirurgii w wodzisławskim szpitalu. Oddział zamknięto, personel objęto kwarantanną

Dyrektor PPZOZ poinformował, że w dniu 31 marca Sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Był to pacjent z powiatu raciborskiego hospitalizowany i wypisany ze Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, a następnie przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim, zanim jeszcze raciborski szpital został przekazany w szpital zakaźny. Niezwłocznie po zaobserwowaniu objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem, pacjent został poddany izolacji i diagnostyce pod kątem infekcji SARS-CoV-2. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu. Oficjalna informacja o zakażonym została podana do mediów 1 kwietnia.

Aby przypomnieć sobie to, jak wyglądało nasze życie w marcu/kwietniu 2020 roku, zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęć.