środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Punkt programu Czyste Powietrze rusza w Nędzy

03.03.2021 10:45 | 0 komentarzy | mad

To kolejna gmina powiatu raciborskiego, która zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w zakresie uruchomienia Punktu obsługi rządowego Programu Czyste Powietrze.

Punkt programu Czyste Powietrze rusza w Nędzy
Wójt Nędzy Anna Iskała (na zdj.) przyznaje, że uruchomiony Punkt ma pomóc mieszkańcom w pozyskaniu dotacji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punkt otworzy się na mieszkańców w czwartek 4 marca i będzie zlokalizowany w sali Gminnego Centrum Kultury w Nędzy (przy ul. Strażackiej 2). – Osoby, które chcą skorzystać z pomocy urzędu przy składaniu wniosków w ramach Programu Czyste Powietrze, proszone są o kontakt pod numerem tel. 32 666 0486 w celu umówienia terminu złożenia wniosku. Taka organizacja pozwoli uniknąć skupiska osób w jednym miejscu jak również zoptymalizuje poświęcony czas – przekazują urzędnicy, zachęcając mieszkańców do zapoznania się ze szczegółami Programu (znajdują się m.in. na stronie internetowej gminy).

Anna Iskała, wójt Nędzy przyznaje, że samorząd zdecydował się na uruchomienie Punktu, aby mieszkańcom ułatwić pozyskiwanie środków w ramach programu Czyste Powietrze. – U nas będzie można dokonać wszelkich formalności. Mieszkaniec nie będzie więc musiał jeździć do Katowic – przekonuje pani wójt. Jednocześnie dodaje, że Punkt już cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy dzwonią do urzędu, pytając o szczegóły. Urzędnicy spore zainteresowanie Programem zaobserwowali również w chwili, kiedy w wakacje przed urzędem stanęło jego mobilne biuro.

Wójt Iskała wyjaśnia, że na rzecz Punktu w dobie pandemii zdecydowała się wyznaczyć salę Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. – Na razie regularnie będziemy przyjmować jeden dzień w tygodniu. Jednak najprawdopodobniej z czasem Punkt będzie czynny dwa - trzy dni w tygodniu, aby maksymalnie rozładować liczbę chętnych – dodaje pani wójt. Precyzuje również, że uruchomienie Punktu nie wymagało zatrudnienia dodatkowego pracownika. Zadaniem zajęli się już pracujący w gminie urzędnicy.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.