Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Według Polowego wywóz śmieci kuleje, a radni nie słuchają głosu rozsądku

02.03.2021 22:07 | 14 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza podtrzymuje swoją opinię o złośliwości bądź niefrasobliwości członków rady miasta, którym liderują Mirosław Lenk i Anna Szukalska. Powiedział o tym na ostatniej posesyjnej konferencji prasowej.

Według Polowego wywóz śmieci kuleje, a radni nie słuchają głosu rozsądku
Dariusz Polowy co sesję próbuje przekonać radę do swoich racji w sprawie wywozu śmieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dariusz Polowy twierdzi, że już dość dawno zdiagnozował problem niedomagania systemu gospodarowania odpadami i przygotował sposób jego rozwiązania. Podkreśla, że tylko on przedstawił pomysł na naprawę systemu (pod koniec ubiegłego roku były wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek zapowiadał w mediach upublicznienie swoich rozwiązań na wywóz śmieci w mieście, ale dotąd tego nie zrobił).

- Radni odrzucają mój projekt. Odsuwają go w czasie. Nie proponują nic w zamian - wylicza włodarz Raciborza.

Już na lutowej sesji podał, że radni np. Gdańska, Warszawy, Wrocławia czy Rybnika i Kędzierzyna - Koźla wyłączyli ze swoich systemów nieruchomości niezamieszkałe.

- Tam radni zadbali o swoich mieszkańców, żeby ci nie musieli dopłacać marketom i firmom za wywóz śmieci. Radni Raciborza albo tego nie rozumieją, albo są złośliwi - podkreślił włodarz miasta.

Prezydent przypomniał, że powoli minie rok jego starań o niepowiększanie deficytu w systemie gospodarowania odpadami (powinien "spinać się" finansowo). Według wyliczeń prezydenta w ciągu roku trzeba będzie dopłacić do systemu ponad milion złotych z budżetu miasta.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że opozycja w radzie miasta zamierza zareagować na medialny przekaz Dariusza Polowego i chce cyklicznie organizować własne konferencje prasowe po sesjach.

Od początku dyskusji o śmieciach kluby radnych "Razem dla Raciborza" i "Niezależni Michała Fity" nie zgadzają się z argumentami prezydenta. Wskazują m.in. że przedsiębiorcy to również podatnicy miejscy, a wkrótce wejdą w życie prawne regulacje ogólnokrajowe, dzięki którym gminy będą mogły podnieść opłatę za wywóz śmieci od sklepów i firm.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia