Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Stajnia płonęła jak pochodnia - nowe informacje o pożarze w Skrzyszowie

01.03.2021 12:56 | 3 komentarze | ska

56 strażaków było zaangażowanych w akcję gaśniczą w Skrzyszowie przy ul. Jana Pawła II, gdzie w piątek około 15.00 zauważono pożar budynku stajni. Akcja gaśnicza trwała dwie i pół godziny.

Stajnia płonęła jak pochodnia - nowe informacje o pożarze w Skrzyszowie
Akcja gaśnicza w Skrzyszowie trwała około 2 i pół godziny. Wzięło w niej udział łącznie 56 strażaków. fot. A.Marcisz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stajnia płonęła jak pochodnia - nowe informacje o pożarze w Skrzyszowie

Jak podkreślają strażacy, pożar musiał być zauważony dość późno, bo kiedy przyjechali na miejsce (dość szybko od zgłoszenia) ogień objął już cały budynek o wymiarach 17 na 11 m. - Był to budynek w całości wykonany z drewna, tak ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne ścianki działowe, dlatego kiedy przyjechaliśmy na miejsce był jedną wielką pochodnią – mówi bryg. Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim. Strażacy szybko przystąpili do akcji gaśniczej i polewali wodą budynek, sprawdzając jednocześnie, czy nikt nie został w środku. Nie było osób poszkodowanych, a zwierzęta były w czasie pożaru na zewnątrz. Na miejscu działało 11 zastępów strażaków w sile 56 strażaków.

Straty po pożarze oszacowano wstępnie na 100 tys. zł. Na miejscu obecni byli także policjanci, którzy zabezpieczali teren. Strażakom nie udało się określić przyczyny pojawienia się ognia.