Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Trzecie zwycięstwo z rzędu koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

28.02.2021 17:55 | 0 komentarzy | kozz

W miniony piątek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U13M odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Tym razem do Wodzisławia Śl. przyjechała drużyna UKS MOS Opole. Pierwsza kwarta meczu była wyrównana, jednakże słabsza druga część spotkania w wykonaniu wodzisławskich zawodników oraz wysoka skuteczność gości sprawiły, że do przerwy zespół z Opola prowadził różnicą 12 punktów.

W drugiej połowie meczu to jednak wodzisławscy koszykarze byli wyraźnie lepsi zarówno w ataku, jak i w obronie i tę część spotkania zespół MKS wygrał różnicą 24 punktów. Cały pojedynek zakończył się zwycięstwem wodzisławskich koszykarzy 68:56 /w kwartach 12:16, 12:21, 28:8, 16:12/. Nie było łatwo, więc tym bardziej cieszy wygrana w kolejnym spotkaniu.

Wyróżniającymi się zawodnikami byli Filip Pielorz oraz Wojciech Gawliczek i Kamil Ochodek. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

W meczu uczestniczyli:

Na zdjęciu górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz /trener drużyny/ Kacper Kamiński, Kacper Lamla, Michał Borkowski, Kamil Ochodek /kapitan drużyny/, Wojciech Gawliczek, Kamil Szeremeta, Maciej Pielorz /kierownik drużyny/

Dolny rząd od lewej: Filip Dziak, Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Tymoteusz Kubica, Jakub Świderek