Odra Wodzisław została zweryfikowana przez kandydata do awansu [ZDJĘCIA]

27.02.2021 12:39 | 29 komentarzy | kozz

W sobotę w Nieboczowach zmierzyły się ze sobą dwie czwartoligowe drużyny: Odra Wodzisław występująca w grupie śląskiej II i rezerwy ekstraklasowego Rakowa Częstochowa grające w grupie śląskiej I. Oba zespoły będą starały się wywalczyć barażową pozycję na zakończenie ligowych rozgrywek o awans do III ligi. W meczu kontrolnym dużo lepszy był Raków, który pewnie pokonał Odrę 6:2.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga przyjezdnych. W 26. minucie pierwszą bramkę dla Rakowa strzałem z pola karnego zdobył Kamil Chiliński. Ten sam zawodnik zdobył piękną bramkę tuż przed gwizdkiem na przerwę. Piłka wylądowała w okienku bramki Odry. Na 20 minut przed końcem rozpoczęło się prawdziwe strzelanie. Chiliński skompletował hat-tricka, a na prowadzenie Rakowa II 3:0 odpowiedziała w końcu Odra. Na kwadrans przed końcem meczu pierwszego gola dla wodzisławskiej ekipy strzelił Marcin Wodecki. Po chwili było już tylko 3:2, gdy piłkę do bramki posłał Adrian Garcia Tabala. To on okrzykami zachęcał kolegów do jeszcze lepszej gry w ofensywie. Raków II szybko połapał się w sytuacji na boisku i przystąpił do działania. Efekt? W ciągu ostatnich ośmiu minut piłkarze z Częstochowy zdobyli trzy gole, a na listę strzelców wpisali się: Oliwier Kucharczyk, Hubert Tylec i Przemysław Oziębała. Odra oblała test kandydatów na awans do III ligi, wyraźnie przegrywając 6:2.

Odra Wodzisław - Raków II Częstochowa 2:6 (0:2)

Wodecki, Tabala - Chiliński (trzy), Kucharczyk, Tylec, Oziębała.

Wyjściowy skład Odry: Antkowiak - Kłosek, Jary, Lalko, Gać, Zdunek, Dudziński, Wodecki, Białas, Tarka, Zieliński. Rezerwowi: Woś, Pryka, Tabala, Franiczek, Danieluk, Rosiak.