środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Ekologiczne kotły na dotację dla województwa śląskiego

26.02.2021 11:00 | 0 komentarzy | EK

Jakość powietrza w Polsce w okresie grzewczym znacznie odbiega od przyjętych standardów, a w niektórych obszarach Śląska stężenia szkodliwych substancji przekroczone są średnio o kilkadziesiąt razy. Walka ze smogiem to zadanie, z którym musimy zmierzyć się razem: producenci i użytkownicy, biorąc odpowiedzialność za nasze środowisko.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym momencie na terenie Województwa Śląskiego jest ostatni czas na wymianę starego ‘pieca’, na nowy ekologiczny kocioł grzewczy opalany eko-groszkiem bądź pelletem drzewnym. Czas na wymianę kotła ubywa z końcem 2021 roku, więc naprawdę warto skorzystać z bogatej oferty urządzeń Defro – polskiego lidera w segmencie ekologicznych kotłów dedykowanych dla domów jednorodzinnych. Oferowane urządzenia są zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKOPROJEKTU, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy powietrza tak, aby w ciągu najbliższych kilku lat zmienić sytuację powietrza na Śląsku.

Kocioł DEFRO ALFA >>>

Kocioł DEFRO BETA >>>

Kocioł DEFRO EKOSLIM >>>

Kocioł DEFRO GAMMA >>>

Kotły firmy Defro doskonale wpisują się w potrzeby mieszkańców, ponieważ spełniają wymagania wielu programów, a na wymianę starych pozaklasowych kopciuchów na kotły ekologiczne można ubiegać się o dofinansowanie. Najbardziej popularnymi w ostatnich latach są programy Czyste Powietrze i STOP SMOG. Po zmianie urządzenia możemy liczyć na dodatkowe korzyści jakie przy okazji uzyskamy. To oszczędność na opale, skrócenie pobytu w kotłowni oraz komfort obsługi urządzenia. Nowoczesne kotły to także zdecydowane zmniejszenie ilość kłopotliwego popiołu, bo przy wykorzystaniu dobrego gatunku węgla kamiennego, sortymentu eko-groszek można liczyć na rzędną wielkości od 12 do 15% popiołu, a z pelletu zaledwie od 0,3 do 1% co daje w skrajnie maksymalnym wypadku tylko 10 kg popiołu z 1 tony spalonego pelletu.

Kocioł DEFRO KOMFORT EKO LUX >>>

Kocioł DEFRO KOMPAKT EKOPELL wymagania kotłowni >>>

Kocioł DEFRO KOMPAKT EKOPELL >>>

Kocioł DEFRO SMART EKOPELL >>>

Kotły Defro oprócz swojej solidnej konstrukcji posiadają wbudowane przyjazne sterowanie i automatykę, dzięki nim proces spalania jest dozorowany i stale kontrolowany przez właściciela urządzenia. Czasy niekontrolowanego wzrostu temperatury czy zaburzeń instalacji wokół kotła odeszły w niepamięć, gdyż dzięki sterownikowi proces spalania jest płynny. Sterownik ma wiele przyjaznych funkcji np. trybu pracy tygodniowej, godzinowej, może być sprzężony z czujnikiem pogodowym zewnętrznym korygując swoją pracę z temperaturą poza budynkiem. Standardem stała się komunikacja przez aplikację internetową lub chociażby przez sterownik pokojowy, gdzie użytkownik może komunikować się z kotłem zdalnie. W zależności od modelu kotła bezproblemową pracę zapewniają inne komponenty m.in.: automatyczna zapalarka, system czyszczenia wymiennika, system automatycznego odpopielania, wentylator wyciągowy stabilizujący pracę komina czy katalizatory ceramiczne dopalające niepożądane związki emisyjne.

Kocioł DEFRO ECO SLIM + DRX >>>

Kocioł DEFRO DRX GAMMA >>>

Aby skutecznie walczyć z problemem zanieczyszczenia środowiska firma Defro jako polski lider w produkcji urządzeń grzewczych i rekuperacji od wielu lat prowadzi badania swoich urządzeń już na etapie produkcji wdrażając na rynek całej Europy urządzenia sprawdzone, które zdobyły uznanie i zaufanie wielu użytkowników. DEFRO dysponuje własnym laboratorium badawczym, jednym z najbardziej innowacyjnym w kraju. To pozwoliło na wypracowanie bogatej oferty kotłów mogących z powodzeniem funkcjonować w nowych warunkach środowiskowych.

Zapraszamy na stronę www.defro.pl 

Tekst sponsorowany