Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Puchar Polski w Kolarstwie Górskim. Prestiżowa impreza odbędzie się w Jastrzębiu

19.02.2021 11:33 | 0 komentarzy | AgaKa

Najlepsi kolarze zmierzą się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego już w 29 maja. Prawo do zorganizowania Pucharu Polski MTB XCO 2021 uzyskała grupa MTB Pressing Team, mająca na swoim koncie między innymi prowadzenie w Jastrzębiu „Rowerowej Petardy”.

     Puchar Polski w Kolarstwie Górskim. Prestiżowa impreza odbędzie się w Jastrzębiu
Nawet 250 zawodników może wystartować w Pucharze Polski w Kolarstwie Górskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Fakt, że Polski Związek Kolarski przyznał nam tę imprezę, to dla nas wielkie wyróżnienie. Sprawdziliśmy się podczas wcześniejszych imprez, mniejszej rangi, które organizowaliśmy między innymi przy wsparciu miasta. Mam świadomość, że stoimy przed sporym wyzwaniem, ale myślę, że sobie poradzimy i zrobimy fantastyczną imprezę. To będzie prawdziwe święto kolarstwa górskiego – mówi Tomasz Kubala, prezes MTB Pressing Team.

3,5-kilometrowa pętla poprowadzona zostanie wokół Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Na terenie samego OWN-u powstanie miasteczko zawodów. Prócz zawodów pucharowych, podczas majowej imprezy przewidziano również możliwość sprawdzenia się dla amatorów i najmłodszych kolarzy. Organizacja Pucharu Polski została dofinansowana przez Miasto Jastrzębie-Zdrój. MTB Pressing Team otrzymało na ten cel 20.000 złotych dotacji.