środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Niesprawne czujniki tlenku węgla i kolizje, czyli weekend naszych strażaków

15.02.2021 15:00 | 0 komentarzy | żet

W dniach 12-14 lutego strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali 15 interwencji dotyczących zdarzeń w Bieńkowicach, Czerwięcicach, Kornowacu, Kuźni Raciborskiej, Raciborzu, Rudach oraz Wojnowicach.

Niesprawne czujniki tlenku węgla i kolizje, czyli weekend naszych strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek

Piątek 12 lutego rozpoczął się od alarmu monitoringu pożarowego w budynku przy ul. Klasztornej w Kuźni Raciborskiej. Okazało się, że przyczyną wzbudzenia alarmu była tzw. cofka (cofnięcie się dymu z komina na pomieszczenia obiektu).

Następnie druhowie z Bieńkowic dowieźli osoby starsze na szczepienia.

O godz. 11.14 strażacy-ochotnicy z Łańc wypompowali wodę z zalanej piwnicy budynku przy ul. Raciborskiej w Kornowacu.

Kolejna interwencja strażaków to kolizja ciężarowego dafa z osobowym renault na ul. Kościuszki w Raciborzu (godz. 12.17). Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Tego dnia strażacy-ochotnicy z Wojnowic poszukiwali również psa, który miał wpaść do rzeki. Ostatecznie czworonoga nie odnaleziono (choć natrafiono na ślady sugerujące, że pies mógł wydostać się na brzeg).

Sobota

Sobota 13 lutego to działania związane z uruchomieniem czujników tlenku węgla w budynkach przy ul. Drewnianej (godz. 00.33), Eichendorffa (godz. 19.59) oraz Wileńskiej w Raciborzu (godz. 21.11).  W pierwszym przypadku potwierdzono obecność czadu. Źródłem emisji był prawdopodobnie piec węglowy. W kolejnych dwóch przypadkach nie stwierdzono zagrożenia. Prawdopodobnie doszło do awarii domowych czujników tlenku węgla, które samoczynnie weszły w stan alarmu.

Dodajmy, że tego dnia strażacy ugasili jeszcze pożar sadzy w kominie budynku przy ul. Brzozowej w Rudach (godz. 8.23), a także zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej, do której doszło na ul. Głównej w Czerwięcicach (kierująca opuściła pojazd o własnych siłach, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 200 zł).

Niedziela

Niedziela 14 lutego przyniosła interwencję polegającą na wyważeniu drzwi do mieszkania przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu (godz. 14.34). Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który potrzebował pomocy, ale nie był w stanie samodzielnie otworzyć drzwi. Po wejściu do lokalu zajęli się nim strażacy oraz przybyli na miejsce ratownicy medyczni.

O godz. 16.02 strażacy udali się na ul. Raciborską w Kornowacu, gdzie woda zalewała mieszkanie. Stwierdzono, że przyczyną zdarzenia jest prawdopodobnie niedrożna rynna. Strażacy udrożnili przewód, a woda przestała zalewać lokal. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł.

Dodajmy, że tego dnia strażacy interweniowali również w związku z zagrożeniem powodowanym przez osuwające się z dachów zwały zmarzniętego śniegu oraz sople lodu. Piszemy o tym tutaj: Strażacy mają pełne ręce roboty - przez topniejący śnieg, sople lodu i nieróbstwo zarządców budynków.

Czytaj podobne