Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Mały klub sprzedał nazwę dużej firmie. Zysk trafił na WOŚP

11.02.2021 14:12 | 0 komentarzy | art

Inter Krostoszowice to nieduży klub, który fani piłki lokalnej kojarzą z występów jego drużyn w rybnickiej B i C-klasie. Znany jest też w środowisku sportowym z organizacji imprez rekreacyjnych. Przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił swoją nazwę na licytację, by uzyskany dochód przekazać na WOŚP. Od teraz przez rok klub będzie nosił nazwę Poltent Inter Krostoszowice.

Mały klub sprzedał nazwę dużej firmie. Zysk trafił na WOŚP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub o wyniku licytacji poinformował już kilka dni temu. Nie zdradzał jednak, kto ją wygrał. Wczoraj oficjalnie poinformował o tym zwycięzca licytacji. Okazała się nim firma Poltent, producent reklamy pneumatycznej. - Zostajemy sponsorem tytularnym klubu piłkarskiego i wspieramy przy tym WOŚP! Inter Krostoszowice wystawił aukcję dla WOŚP, w której można było wylicytować sponsoring główny klubu. Wiecie, że kochamy sport, więc wygrana musiała być nasza. Tak oto w nowym sezonie będziemy iść wspólną ścieżką, po wygrane w rybnickiej B-klasie - poinformowała firma w mediach społecznościowych. 

Firma za prawo bycia sponsorem tytularnym klubu przez rok, wpłaciła na WOŚP kwotę 3300 zł. O wygraną w licytacji rywalizowało kilka firm. - Jako Poltent będziemy obecni zarówno w nazwie klubu, strojach piłkarskich jak i wokół stadionu - zapowiada firma, która jest dość mocno obecna w świecie sportowego sponsoringu. Jej logo nosi na czapce Maryna Gąsienica-Daniel, najlepsza polska narciarka alpejska, która w ostatnim czasie coraz lepiej radzi sobie w tej elitarnej dyscyplinie sportu. Poltent wspiera również m.in. Rafała Płuciennika, wicemistrza Polski w rajdach terenowych. 

Cieszymy się, że taka uznana firma pojawia się w naszym małym Klubie. Przypominamy, że ten sponsor nie zbawi finansowo klubu, bo swoją wylicytowaną kwotę wesprze w 100% WOŚP! Jednak przez ten gest chcemy pokazać, że nawet małe kluby mają swój potencjał i wraz z firmą Poltent chcemy działać wspólnie, organizować wspólne eventy i akcje dla wszystkich kibiców i uczestników imprez sportowych, bo INTER to nie tylko piłka nożna- to również inne sekcje np. biegowe, rowerowe czy motocyklowe. A nasze plany rozwojowe nie pozostają zamknięte - mówi nam Marcin Piwoński, prezes Poltent Interu Krostoszowice. Klub występuje obecnie nie tylko w rybnickiej B-klasie. Ma swoją II drużynę w rozgrywkach klasy C.