Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Krostoszowice: ostatni moment na maksymalne dofinansowanie do przyłącza kanalizacyjnego

03.02.2021 08:31 | 0 komentarzy | art

Wójt Gminy Godów poinformował, że właściciele posesji w Krostoszowicach, którzy podłączą swoje nieruchomości do sieci kanalizacyjnej w terminie do 12 marca tego roku, mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę przyłącza kanalizacyjnego w wysokości do 800 zł. Po tym terminie maksymalna kwota dotacji będzie wynosić już tylko 400 zł.

Krostoszowice: ostatni moment na maksymalne dofinansowanie do przyłącza kanalizacyjnego
W gminie Godów można starać się o dofinansowanie wykonania przyłącza.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa kanalizacji w Krostoszowicach została ukończona wiosną zeszłego roku. Podobnie jak w przypadku innych, kanalizowanych wcześniej sołectw gminy Godów, tak również mieszkańcy Krostoszowic mogą ubiegać się w UG Godów o dofinansowanie wykonania przyłącza. Jeśli chcą otrzymać maksymalną kwotę dofinansowania, czyli 800 zł, to muszą zrobić przyłącze w ciągu roku od oddania sieci, przy której mieszkają, do użytku. Termin ten upływa 12 marca tego roku. W tym terminie dofinansowanie wyniesie już tylko 400 zł. 

W celu uzyskania dofinansowania należy - przed wykonaniem przyłącza - złożyć w Urzędzie Gminy Godów wniosek w sprawie dotacji celowej na budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej (wraz z załącznikiem w postaci warunków przyłączenia do kanalizacji sanitarnej uzyskanych w JZWiK S.A.), następnie należy podpisać umowę dotacyjną, po czym można realizować przedsięwzięcie.